a
444 88 58
Çağrı Merkezi
Seyfi ÖZGEN
 
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
 

  05.11.1958 yılında Bilecik’te dünyaya geldi. İlkokulu Edebali Okulun’da, Orta Öğrenimini Ertuğrulgazi Lisesinin orta okul bölümünde, Lise Öğrenimini Endüstri Meslek Lisesinde tamamladı.

1977-1983 yılları arasında İstanbul’da yaşadı ve İzmir’de askerliğini yaptı. Evli iki çocuk babasıdır.

  1983 yılında Bilecik’te ticaret hayatına konfeksiyon mağazası açarak başladı. Konfeksiyon işinin dışında alışveriş malzemeleri, İnşaat malzemeleri ve yapım işlerinde çalışarak Bilecik’in ekonomik yapısına katkıda bulundu. İlimizin Osmangazi Mahallesi Toplu Konut Bölgesinde ilimizin ilk örnekleri arasında olabilcek bir Kooperatifçilik anlayışı ile Öykü ve Koruköy Özde sitelerinin yapımını gerçekleştirdi.

    İş hayatı esnasında Giyim Mensucat Odası, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. Ayrıca Bilecikspor, Kızılay, Atatürkçü Düşünce Derneği, Anadolu Lisesi Koruma Derneği, Ertuğrul Gazi Ana Okulu, Okul Aile Birliği ve Edebali Orta Okulu Okul Aile Birliği Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliklerinde görev aldı.

    1983 yılında SODEP’e üye olarak siyasete girdi. 1991-1992 yılları arasında SHP’de Bilecik Merkez İlçe Başkanlığı yaptı. 1992 yılının sonlarında CHP’nin kuruluş çalışmalarına katıldı ve İl Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisin den Belediye Meclisine seçildi.