a
444 88 58
Çağrı Merkezi
Hülya EÇEN ÇALIŞKAN
 
Strateji Geliştirme Müdür V.
 

1977 yılında Eskişehir’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Eskişehir’ de tamamladı. 1994 Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi –Makine Model bölümünü bitirdi. Kocaeli Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kalite Bölümünden 1998 yılında 1. Olarak derece ile mezun oldu. Arçelik Eskişehir Buzdolabı İşletmesi bünyesinde Kalite Mühendisi unvanı ile iş hayatına başladı. Arçelik Stratejik Firmalarında Kalite Müdürlüğü ve Üretim Müdürlüğü görevlerine ek olarak , Kalite Yönetim Temsilcisi, İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kurul Başkanı, Çevre Yöneticisi ve Eğitmen olarak görev yaptı. Bu süre içinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemleri, HACCP-ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri konularında kurum içi İç Denetçi ve kurum dışı Uluslararası Baş Denetçisi olarak denetimlerde görev aldı. 2004 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı -KOSGEB(Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı) Eğitmeni olma hakkı kazanarak Eğitmen unvanı aldı.

2010 yılında kendi özel Eğitim ve Danışmanlık Şirketini kurdu. Türkiye’nin dört bir yanında kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere Eğitim, Denetim, Marka Danışmanlığı ve Kurumsal Yönetim Danışmanlığı faaliyetlerinde bulundu.2010 yılında; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı –İŞKUR Eğitmeni unvanı alarak Meslek Liselerinde UMEM projesinde görev aldı. Uluslararası ISO 9000 Yönetim Sistemleri başta olmak üzere, Üretim Kalite Kontrol-Plastik Enjeksiyon, Plastik Ekstrüzyon, Kalıp Bakım, CNC Kalite Kontrol- Metal Presleme-Boya Prosesleri konusunda uzmanlığı ile Eğitmen olarak 2012 yılı sonuna kadar görev yaptı.

2012 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden mezun oldu. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunudur.

2012 yılında Bilecik Belediye Başkanlığına ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri konusunda Kurumsal Yönetim Danışmanlığı yaptı. ISO 9001 ve OHSAS 18001 konularında Bilecik Belediyesi yönetim kadrosuna ve diğer personeline çeşitli eğitimler verdi.

2012 yıl sonu itibariyle Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü bünyesinde Başkanlık makamına direkt bağlı olarak; Strateji Geliştirme Müdür Vekilliği görevine devam etmektedir .Bu görevinin yanı sıra Başkanlık makamı tarafından kendisine verilen Kalite Yönetim Temsilcisi görevini ve Belediye Meclisi tarafından kendisine verilen Proje Yöneticiliği görevini üstlenmektedir. Bilecik Belediyesi ve Karasu İçme ve Kullanma Suyu Birliği BEBKA(Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) Yetkilisidir. BEBKA- Bilecik Turizm İhtisas Komisyonu Üyesidir. Bilecik Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyesidir.

Evli ve 1 çocuk annesidir.