a
444 88 58
Çağrı Merkezi
8.'İNCİ SENTETİK SAHAMIZI DA ÖĞRENCİLERİMİZİN HİZMETİNE AÇTIK

Bilecik Belediyesi tarafından iki yıldır eğitim ve öğretime katkı anlamında hazırlanan 11 sentetik sahadan 8.'sinin açılışı gerçekleştirldi.


Bilecik Yavuz Sultan Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne kazandırılan sentetik sahanın açılışı Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar ve çok sayıda davetli katılımıyla gerçekleştirildi.


Son 15 gün içerisinde 2 açılış ve 2 temel atma törenini gerçekleştiren Bilecik Belediyesi tarafından şehrimizdeki eğitim ve çocuklara yönelik hizmetler, tüm hızıyla devam ediyor.


BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELİM YAĞCI:


''EN BÜYÜK YATIRIM, İNSANA YAPILAN YATIRIMDIR İNSANA YAPILAN EN BÜYÜK YATIRIM İSE EĞİTİME VE GENÇLERE YAPILAN YATIRIMDIR''


Belediye Başkanımız Selim Yağcı, gerçekleştirilen açılış töreninde yaptığı konuşmada Bilecik Belediyesi tarafından açılışların devam edeceği müjdesini vererek, şunları söyledi:


Belediyemiz tarafından yeni bir sentetik sahamızı daha öğrencilerimizin hizmetine sunduğumuz için mutluyuz, onurluyoz. En büyük yatırımın insana yapılan yatırımdır ve insana yapılan yatırımın da en önemlisi eğitime ve gençlerimize yönelik yapılan yatırımlardır. Bilecik Belediyesi’nin gençlere ve öğrencilere yönelik hizmetlerinin devam edecek. İnsanın yetişmesi noktasında yapılan yatırım son derece önemli. Biz ne kadar binalar yaparsak yapalım, bunu hayata geçirerek kullanacak nesilleri, gençleri iyi yetiştiremezsek yapılan çalışmaların hiçbir anlamı yok. Bu sebeple gelişen değişen Bilecik’imizde yapılan eserlere değer katacak olanlar sizlersiniz. Sizler bugün olduğu gibi geleceğimizde de bizlere gurur yaşatacağından eminiz ama bugünün büyükleri olarak bizlere sizlerin geleceğe daha emin adımlarla yürümesi için bazı görevlerimiz var. Sizlerin yetişmesine uygun şartları hazırlamakla mükellefiz” dedi.


BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELİM YAĞCI'YA TEŞEKKÜR


Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın devamında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ise Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya teşekkür etti. Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın milli eğitim camiasına verdiği desteklerin çok kıymetli olduğuna dikkat çeken Müdür Durmuş öğrencilere seslenerek ‘Her şey siz geleceğimiz olan gençler için'' ifadelerini kullandı.
Belediye Başkanımız Selim Yağcı ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında sanatçı Gökçe ve Yusuf Güney'in 28 Ekim günü Cumhuriyet Meydanı'nda konser vereceklerini söyledi.


Okul Müdürü Adem Avcu tarafından Başkan Yağcı'ya paket takdim edilmesinin ardından sentetik sahanın açılış kurdelası kesildi. Sahanın anahtarını öğrencilere teslim eden Belediye Başkanımız Selim Yağcı, imzaladığı futbol topunu da hediye etti. Daha sonra Başkan Yağcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş öğrencilerle bir süre top oynadı.


Yavzu Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sentetik saha açılış töreni aşure ikramı ile sona erdi.

 

Oluşturulma Tarihi : 18.10.2017