a
444 88 58
Çağrı Merkezi
DİRİLİŞ, KURULUŞ VE KURTULUŞUN ŞEHRİ BİLECİK'TE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 94. yıldönümü; Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik’te dolu dolu geçen törenlerle kutlandı.
Vali Tahir Büyükakın’ın makamında tebriklerin kabul etmesiyle başlayan etkinlikler, Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan protokol, daire müdürleri,sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşların oluşturduğu büyük kalabalık, törenin gerçekleştirileceği Edebali Stadyumu’na kadar kortej eşliğinde yürüme ile devam etti.
Edebali Stadyumu’nda devam eden törende, Vali Tahir Büyükakın ve Belediye Başkanımız Selim Yağcı’nın halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasının ardından İstiklal Marşı’nın okunması ve Saygu duruşu gerçekleştirildi.
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1933 tarihinde, Cumhuriyetin 10. yılında Ankara hipodromunda okuduğu 10. Yıl Nutku’ndan bir bölüm dinletilmesinin ardından ise Vali Tahir Büyükakın, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Cumhuriyet değerlerinde birleşmenin önemini vurgulayan Vali Büyükakın, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Bugün, Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 94. yıl dönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Milletçe birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı en güçlü şekilde hissettiğimiz bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Bugün, bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi bugün de tek yürek olarak haykıracak, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakacağız.'' dedi.
Vali Büyükaın'ın konuşmasının ardından,Cumhuriyet'e Sayı Gençlik Koşusu ve şanlı bayrağımıızın Vali Büyükakın'a teslim edilmesi töreni gerçekleştirildi. Daha sonra ise öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, ödül töreni, Kızıldamlar Köyü Halk Oyunları Ekibi, Erzurum Yöresi Folklor Ekibi ve Karadeniz Bölgesi Kemençe ve Folklör Ekibinin gösterilerinin ardından Bando Konserine geçildi.
Büyük alkış toplayan gösterilerin ardından 2. Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanlığı Bando Takımının konseri ise büyük coşkuyla dinlendi. Protokol, Bando Takımı tarafından çalınan eserlere ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak eşlik etti. Tören geçişinin ardından Vali Tahir Büyükakın’ın tören organize komitesini tebrik etmesi ile program sona erdi.

Oluşturulma Tarihi : 29.10.2017