a
444 88 58
Çağrı Merkezi
MİNİKLERDEN CUMHURİYET BALOSU

Bilecik'te yaşları 4 ile 6 arasında çocuklar, Bilecik Belediyesi Pıtırcık Kapalı Oyun Evinde gerçekleştirilen Cumhuriyet Balosunda gönüllerince eğlenirken, aynı zamanda Cumhuriyet ve Cumhuriyet Bayramı hakkında bilgi sahibi oldu.


Bilecik Belediyesi tarafından çocukların hizmetine sunulan Pıtırcık Kapalı Oyun Evi Eğitim Salonunda bir araya 14 minik çocuk, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı doyasıya kutlarken, İzmir Marşı'nı hep bir ağızdan söylediler.


Belediye Başkanı Selim Yağcı'da çocukları ziyaret ederek, onların sevincini paylaştı. Çocuklarla el ele tutuşarak halka oluşturan Belediye Başkanımız Selim Yağcı, çocuklarla birlikte İzmir Marşı'nı hep bir ağızdan söyledi.


Çocukları mutlu gördüğünde kendisinde mutlu olduğunu anlatan Belediye Başkanı Selim Yağcı, çocuklar için birçok projeye hayata geçirecekleri söyledi.


Pıtırcık Kapalı Oyun Evi Eğitim Salonunda çalışan Çocuk Gelişimi ve Eğitim Uzmanı İpek Keleş ise çocukları güzel aktivitelerle buluşturma devam ettirdiklerini söyledi.


Pıtırcık Kapalı Oyun Evi Eğitim Salonunda Müzik Öğretmenliği yapan Göknur Demirel ise; "Bugün de burada 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz çocuklarla baya eğlenceli bir gün olacak. Belediye Başkanımız Selim Yağcı’ya çok teşekkür ediyoruz katkılarından dolayı. Çocuklar için çok güzel şeyler hazırladık çok güzel bir gün olacak. Çocuklarımıza Cumhuriyetin ne demek olduğunu bugün anlatmaya çalıştık. Mustafa Kemal Atatürk’ten bahsedeceğiz. Onlarla ilgili şarkılar söyleyeceğiz anılar anlatacağız. Cumhuriyetin tadını çıkaracağız. Ayrıca burada Cumartesi günleri saat 15.00-16.00 arasında çocuklara piyona eğitimi ve orff eğitimi vermeye başladık aylık olarak yapıyoruz" dedi.


Öte yandan çocuklara 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sonrası ikramlardan bulunuldu.

Oluşturulma Tarihi : 30.10.2017