a
444 88 58
Çağrı Merkezi
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü RAHMET VE MİNNETLE ANDIK

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79'uncu yıl dönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Bilecik'te de anıldı.


Cumhuriyet Meydanındaki gerçekleşen anma programına Bilecik Valisi Tahir Büyükakın,   Belediye Başkanımız Selim Yağcı, 2. Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Tanju Selçuk Yücel, Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.


Atatürk Anıtı’na Bilecik Valiliği, Bilecik Belediye Başkanlığı, siyasi parti temsilcilerinin ve derneklerin çelenk sunulması ile başlayan programda çelenklerin ardından saat 09.05’de çalınan siren ve 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı bandosu eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı söylendi.


İstiklal Marşının söylenmesinin ardından Cumhuriyet Meydanı’ndaki program sona erdi. Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezindeki program ise saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.


Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi tarafından hazırlanan programda daha sonra Okul Müdürü Fadıl Ağdağ'ın günün anlam ve önemine binaen konuşması ile devam etti.


Konuşmanın ardından büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı, öğrenciler şiirlerini sundu.


Atatürk'ün sevdiği türküler eşliğinde Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen oratoryo gösterisi ile anma programı devam etti. Programda son olarak öğrenciler Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okurken, salonda bulunan öğrencilerin hep bir ağızdan ayağa kalkarak söyledikleri "Gençliğin Ata'ya Cevabı" büyük alkış aldı.
Atatürk'ü Anma programı, protokol üyeleri ve öğrencilerin hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

 

 

Oluşturulma Tarihi : 10.11.2017