a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BİLECİK ORGANİK VE YÖRESEL ÜRÜNLER ALIŞVERİŞ GÜNLERİ SONA ERDİ

Bilecik Belediyesi Uluslararası Marka Değerleri ile Bilecik Sempozyumu kapsamında 12 Aralık Salı Günü Bilecik Kapalı Pazar Tuhafiye Bölümünde açılan Bilecik Organik ve Yöresel Ürünler Alışveriş Merkezi, 5 gün boyunca Bileciklilerin hizmetine sunuldu.

Bilecik yöresel el sanatları, hediyelik eşya, el yapımı organik ürünler ve yeni tescilenen coğrafi ve marka tescili alınan ve başvurusu yapılan ürünlerin görücüye çıktığı alışveriş günleri, Pazar günü akşam 19:00'da kapılarını kapatıyor.

Bilecik'e ait değerlerin sergilenme imkanı bulduğu ''Uluslararası Marka Değerleriyle Bilecik Sempozyumunda; şehrin tarihi ve kültürel değerlerinden ekonomisine; sanayideki varlığından tarım ve doğal güzelliklerine; Biyoçeşitliliğinden kültürel ve tarihi mirasına; Jeopolitik zenginliğinden sosyal yaşantısına ışık tutan bütün unsurları ele alınırken, sempozyum kapsamında gerçekleştirilen alışveriş günlerinde 51 ilimiz sahip oldukları güzellikleri, Bileciklilerin hizmetine sundu.

 

Fuar Organizatörü Yıldıray Baş, 5 gün boyunca sabah saat: 10:00'dan gece 22:00'ye kadar kapılarını açık tutan organizasyon hakkında verdiği bilgide şunları söyledi: 5 gün boyunca Bileciklilere misafir olduk. 51 ilimizden gelen heyetler, şehirlerine ilişkin güzellikleri sergileme imkanı buldu. Bu anlamda ben bütün Bilecik halkına teşekkür ediyorum. Gerçekten fuar alanını hergün ziyaret ederek, bizleri onurlandırdılar. Bununla birlikte böyle güzel bir çalışmayı bizlere sunan Belediye Başkanımız Selim Yağcı ve bütün bürokratlara teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar basın mensupları da bizlerin bu faaliyetini her zaman kamuoyu ile buluşturdular. Belediye Başkanımız Bilecik'te yine bir ilki gerçekleştirdi ve hemşehrilerini böyle güzel bir organizasyonla buluşturdu. Türkiye'nin 51 ilinden gelerek birçok ayrı rengi ve lezzeti sunduk'' ifadelerini kullandı.


Vatandaşlar ve pazar esnafı da gerçekleştirilen organizasyondan duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

 

Oluşturulma Tarihi : 18.12.2017