a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELİM YAĞCI KADROYA GEÇECEK OLAN İŞÇİLERİN SEVİNCİNİ PAYLAŞTI

Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi'nde taşeron işçiliği bünyesinde çalışan personelin kadroya geçişi sevincini paylaştı.

696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile taşerondan kadroya geçiş hakkı elde eden Bilecik Belediyesi taşeron bünyesinde çalışan işçilerin başvuru evraklarını Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Âdem Bedir ve İŞKUR Müdürü Ayhan Tozan ile birlikte aldı.

Bilecik Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programda Belediye Başkanımız Selim Yağcı, işçilerin başvuru işlemleri hakkında bilgi aldı.

Tespit Komisyonunun müracaatları incelemesi sonrasında işlemleri tamamlanarak, belediye bünyesinde kadroya alınacak olan işçiler de gerçekleştirilen çalışmadan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Belediye Başkanımız Selim Yağcı, burada yaptığı konuşmada, bütün ülkemizde alınan kararın hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELİM YAĞCI:

''ÇOK ÖNEMLİ GÖRDÜĞÜMÜZ DÜZENLEMENİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİNDE EMEĞİ OLAN BÜYÜKLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ''

Kadroya geçme hakkı kazanan belediye personelinin mutluluklarını paylaştıklarını dile getiren Belediye Başkanımız Selim Yağcı, şunları söyledi:

''Bugün birçok şehrimizde olduğu gibi Bilecik'te de güzel ve önemli bir günü yaşıyoruz. Uzun zamandır gündemde olan ve işçi kardeşlerimizin beklediği bir çalışma olan taşeron işçilerimize devlet güvencesi olacak kadro çalışması neticelendi. Ben öncelikle gerçekten çalışma barışı açısından bu düzenlemenin gerçekleştirilmesinde emeği olan Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız ile hükümetimizin ilgili organlarındaki büyüklerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. 696 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile şehrimizin ve ülkemizin imarı ve ihyası noktasında gayret gösteren işçi kardeşlerimiz yine aynı gönüllülük esasında çalışacaklar. Bununla birlikte arkadaşlarımızın statü ve diğer şartları belediyemiz ve devletimizin güvencesi altına alınmıştır. Biz bunun şehirlerimize, kurumlarımıza ve ülkemize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bugün de Bilecik Belediyesi olarak çok değerli İŞKUR Müdürümüz ve Çalışma Sosyal Güvenlik İl Müdürümüz ile birlikte müracaatlarını aldık ve mutluluklarına ortak olduk. İnşallah ilgili birimlerimiz gerekli prosedürleri kısa zamanda tamamlayarak, bu kardeşlerimize yönelik düzenlemeyi tamamlamış olacaklar. Onlarla birlikte güzel çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bu anlamda bizlerin ve çalışma arkadaşlarımızın sorumluluğunun daha da arttığının farkındayız. Çünkü devletimiz ve hükümet büyüklerimiz, bizlere bu anlamda önem verdiler ve böyle bir düzenlemeyi gerçekleştirdiler. Bizler de şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da şehrimiz ve ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz. Durmak yok yola devam diyoruz. İnşallah komisyonlarımız bunları kısa süre içerisinde değerlendirecek ve gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra çalışma arkadaşlarımızı yeni statülerine geçişlerini hızlı bir şekilde sağlayacaktır.” dedi.

Bilecik Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Görevlisi Erkut Sever ise çalışma hakkında bilgi vererek, Bilecik Belediyesi olarak müracaatta bulunan işçilerin başvuru belgelerini aldıklarını ve kısa sürede gerekli işlemlerin bitirilerek, sonuçlanacağını kaydetti.

Taşeron işçiliğinden kadroya geçme hakkı kazanarak evraklarını Belediye Başkanımız Selim Yağcı’ya teslim eden belediye işçileri mutluluklarını dile getirip, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım olmak üzere hükümet yetkililerine ve Belediye Başkanımız Selim Yağcı’ya teşekkürlerini ilettiler.

Söz konusu düzenleme için başvuruları 11 Ocak’ta sona ereceği, yapılan başvurular 12 Ocak ile 20 Şubat 2018 tarihleri arasında 40 günlük bir süre zarfında incelenirken taşeron işçilerin 3 aylık süre zarfında sürekli işçi statüsüne geçiş yapacakları bilgisi verildi.

Oluşturulma Tarihi : 04.01.2018