a
444 88 58
Çağrı Merkezi
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI BİLECİK’TE COŞKUYLA KUTLADIK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98'inci yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Bilecik’te coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanında  bulunan Atatürk Anıtı'na Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk sunulmasıyla başladı.

 

Törene; TBMM Başkanvekili ve CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın,  Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, Bilecik İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Mehmet İnce, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Bilecik İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören, çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Milli Eğitim Müdürü Dr. Güsamettin Erdoğan günün anlam ve önemine binaen konuşma yaptığı programda; öğrenciler tarafından hazırlanan dans gösterileri, koro eşliğinde şarkı söylemeleri, İstiklal Marşını okumaları ve jimnastik gösterileri, halk oyunları gösterileri katılımcılara sunuldu.

Vali Tahir Büyükakın, Milletvekilimiz Yaşar Tüzün ve Belediye Başkanımız Selim Yağcı, törende ayrıca, şiir okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek, fotoğraf çektirdi.

Öte yandan Cumhuriyet Meydanı'ndaki program sonrası protokol üyelerinin Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün hazırladığı sergi açılışına katılmasıyla program sona erdi.

 

 

Oluşturulma Tarihi : 23.04.2018