a
444 88 58
Çağrı Merkezi
DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİNİN YAPIMCISI VE SENARİSTİ MEHMET BOZDAĞ, DİRİLİŞİN ŞEHRİNDE

Bilecik’te gerçekleştirilen ‘’Şeyh Edebali Edebiyat Mektebi ve Medeniyet Söyleşileri’’ programına konuşmacı olarak katılan Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcısı ve Senaristi Mehmet Bozdağ, ilimizdeki tarihi yerleri gezdi.

Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik, ilimizin turizm ve tanıtım faaliyetlerine katkı sağlayacak birçok konuğu ağırlamaya devam ediyor.

Belediye Başkanımız Nihat Can ve AK Parti Bilecik Milletvekili Adayı Selim Yağcı’nın ağırladığı Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcısı ve Senaristi Mehmet Bozdağ, Şeyh Edebali Türbesinde dua ettikten sonra, Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan Osmanlı Padişahları Tarih Şeridini gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra Bilecik Belediyesi tarafından İstanbul Ankara karayolu üzerine inşa edilen Kayı Boyu Anıtını gezen Belediye Başkanımız Nihat Can, Milletvekili Adayı Selim Yağcı ve Yapımcı, Senarist Bozdağ  Söğüt ilçemizdeki tarihi yerleri gezdi.

Söğüt’teki Ertuğurgazi Türbesini ziyaret eden konuklar burada Alplerin nöbet değişimini izledi ve hatıra fotoğrafları çektirdi.

Program hakkında kısa bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkanımız Nihat Can, ‘’Özellikle Bilecik Belediyesi eliyle son yıllarda şehrimizin tanıtım ve turizmine ilişkin güzel çalışmalar yapıyoruz. Osmanlı Padişahları Tarih Şeridimiz, Kayı Boyu Anıtımız gerçekten ülkemizdeki bütün vatandaşlarımızdan yoğun ilgi görüyor. Bu anlamda Diriliş Ertuğrul dizisi de şehrimizin tanıtımına ve turizmine büyük katkılar sağlıyor. Ben bu anlamda Yapımcı ve Senarist Mehmet Bozdağ ve ekibine çok teşekkür ediyorum. İnşallah Bilecik’imizin geleceği ve önü çok daha açık ve iyi olacaktır’’ ifadelerini kullandı.

 

 

Oluşturulma Tarihi : 24.05.2018