a
444 88 58
Çağrı Merkezi
HUZUREVİ SAKİNLERİ İLE BİRLİKTE SPOR MERKEZLERİMİZDE BULUŞUYORUZ

Bilecik Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Bilecik Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Huzurevi sakinleri spor merkezlerinde spor yapıyor.

Bilecik Belediyesinin üyesi olduğu Sağlıklı Kentler Birliği tarafından koordinasyonu yürütülen Avrupa Hareketlilik Haftası 28 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Dünya çapında 960 hareket noktasında etkinliğin yapıldığı hafta içerisinde ülkede 25 noktada, Bilecik’te de 4 ayrı noktada faaliyetler gerçekleştiriliyor.

Etkinlikler kapsamında Huzurevinde başta olmak üzere, Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki Bilecik Belediyesi Bayan Spor Merkezi, Beşiktaş Mahallesi Spor ve Yaşam Merkezi ile TOKİ Spor ve Yaşam Merkezindeki sportif aktivitelerle devam ediyor.

Etkinlikler kapsamında; Bilecik Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Huzurevi sakinleri açma, germe hareketleri yapıp koşu bandında yürüyerek farkındalık oluşturuyor.

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü ve Avrupa Hareket Temsilcisi Hülya Ecem Çalışkan, şu bilgileri verdi:

‘’Bilecik Belediyesi olarak bizler bu yıl Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerinin 3’üncüsünü düzenliyoruz. Avrupa Hareketlilik Haftası ile ilgili etkinliklerimizin. Dünyada 960 hareket noktası var. Türkiye’de ise 25 hareket noktasının 4’üncüsü bize ait.  Projemizi Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Sağ olsunlar bize desteklerini 3 yıldır esirgemiyorlar ve birlikte projeyi yapıyoruz.  Belki şimdiye kadar hiç spor salonuna gelmeyen yaşlılarımız bu vesileyle spor salonunda spor aletleriyle spor yapma şansını da bu anlamda yakalamış oluyorlar. Onlar bize gerçekten enerji ve güç veriyorlar. Bilecik genciyle yaşlısıyla hareketleniyor” şeklinde konuştu.

Bilecik Belediyesi Kadın Spor Yaşam Merkezi Sorumlusu İlker Çınar ise 2018 Avrupa Hareketlilik Haftası’nın ikinci ayağını gerçekleştirdiklerini belirterek, "Önemli olan buradaki etkinliklerimizde yaşlılarımıza ileriki hayatlarında doğru nefes alabilmeyi, doğru hareket edebilme yeteneği kazandırabilmek. Onlara bir nevi olsun oradaki ortamdan uzaklaştırarak hep beraber farklı ortamlara sokabilmek. Önümüzdeki haftalarda da yeni projelerimize yaşlılarımızla birlikte devam edeceğiz” dedi.

Etkinliğe katılan huzurevi sakinleri ise etkinlikten duydukları memnuniyeti belirterek Belediye Başkanı Nihat Can ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 31.05.2018