a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BAKANIMIZ VEYSEL EROĞLU BİLECİK’TE 17 TESİSİN AÇILIŞINI YAPTI

BAKANIMIZ VEYSEL EROĞLU BİLECİK’TE 17 TESİSİN AÇILIŞINI YAPTI

Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bilecik’te, 117 milyon TL yatırım bedelli 17 adet tesisin temelini açtı.

Bilecik ziyareti kapsamında ilk olarak Bilecik Valiliğini ziyaret eden Bakanımız Veysel Eroğlu daha gerçekleştirilen toplantıda, sonra son 15 yılda Bilecik’e yapılan 12 milyar TL’lik yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Nüfus oranına göre en çok yatırım yapılan şehrin Bilecik olduğunu belirten Bakanımız Eroğlu,"Bilecik'te temeli atılan 3 baraj, 4 sulama tesisi, 8 taşkın koruma tesisi, 1 OGM tesisi ve 1 müteferrik DKMP tesisi açılışı olacak. 117 milyon liralık yatırımla bu tesislerde 2 bin 99 milyon metreküp su biriktirilecek, 17 bin 600 dekar tarım arazisi sulanacak. 8 köy taşkın zararlardan korunacak, ormanların arttırılması ve orman köylülerinin desteklenmesi sağlanacaktır." diye konuştu.

 

Türkiye genelindeki baraj doluluk oranlarından bahseden Bakan Eroğlu, "Şu anda herhangi bir sıkıntı yok. Aşağı yukarı yüzde 50-52 oranında doluluk var. Bazı yerlerde ise barajlar yüzde 80 dolu. Şu anda içme suyuyla ilgili problemimiz yok. Sulama suyu konusunda herhangi bir sıkıntı yok. Güneydoğu Anadolu Bölgemizde çok büyük sıkıntımız vardı ama Allah yardım etti.Güneydoğu'ya özellikle mayıs ayında çok yağış oldu. Allah'a hamdolsun, mayıs ayında Türkiye'nin her yerinde çok güzel yağışlar oldu."

Ziyareti sırasında 24 Haziran seçimlerine de değinen Eroğlu, bu seçimlerin Türkiye tarihindeki en önemli seçim olduğunu, daha büyük yatırımlar ve daha büyük Türkiye için sistem değişikliğine gidildiğini sözlerine ekledi.

 BAKANIMIZ VEYSEL EROĞLU:

‘’BİLECİK GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİ VE BİLECİK’İ ÇOK SEVİYORUZ’’

 “Çok sevdiğim bu Bilecik’te sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu kelimelerle tarif etmem mümkün değil’’ ifadelerini kullanan Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ‘’ Bilecik gerçekten çok önemli. Bahtı açık, yıldızı parlak. Hükümetimiz buraya çok önem veriyor. Çünkü burası kuruluşun ve kurtuluşun yeri. Bilecik’e gelirken daima heybemiz dolu geldik. “ dedi.

BAKANIMIZ VEYSEL EROĞLU’NDAN BİLECİK’E STADYUM MÜJDESİ

Bilecik’ te tesis edilen 17 tesis açılışı yapmak üzere ilimizde ağırladığımız  Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bilecik’e stadyum müjdesi verdi.

Bakanımız Eroğlu, depreme dayanıklı olmadığından dolayı onarılması gereken Bilecik Edebali stadyumu için “eski stadın yerine Şeyh Edebali millet Bahçesi yapalım, Ormandan da stadyum icin yer  verelim dedik. Bölge ve Şube Müdürümüz yer ayarlayacak. Biz  de  Pazartesi günü Gençlik Spor Bakanlığımıza teklif edecegiz.” dedi.

 

Hükümet olarak Bilecik için pek çok proje yapıldığını hatırlatan Bakanımız Eroğlu, “9 barajı bitirdik 9’unun da inşaatı devam ediyor. Geri kalanlar da bitecek inşallah . Barajlar, göletler, sulama tesisleri Para yoksa yer bizden yer yoksa yer bizden olacak.Daha da devam edeceğiz inşallah.En yakın ormanlık alanda arazi bizden dikimi bizden hangi tür ağaç. Olursa olsun dikiyoruz. 3 yıl bakımı, bütün masrafları bize ait, geliri 49 yıl vatandaşa ait.

Sağlık, ulaşım ve ekonomi alanında Türkiye’nin 15 yılda büyük bir gelişme kaydettiğini belirten Bakan Eroğlu, “Barajları yıkacağız diyorlar. Eskiden olan zihniyet bu. İstanbul’u, İzmir’i, 76 şehri  susuz birakmışlar. Bizim 6000 santiyemiz calışıyor. Şevk ve heyecan var, millete hizmey aşkı var

 

İLİMİZE BİRÇOK MÜJDE İLE GELEN BAKANIMIZ EROĞLU’NDAN ESNAF ZİYARETİ

 

Bilecik’ te tesis edilen 17 tesis açılışı yapmak üzere ilimizde ağırladığımız  Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şehir merkezindeki esnafı ziyaret ederek, 24 Haziran seçimlerinden destek istedi.

Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bilecik’te, 117 milyon TL yatırım bedelli 17 adet tesisin temelini açtı.

Bilecik ziyareti kapsamında ilk olarak Bilecik Valiliğini ziyaret eden Bakanımız Veysel Eroğlu daha gerçekleştirilen toplantıda, sonra son 15 yılda Bilecik’e yapılan 12 milyar TL’lik yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Bakanımız Veysel Eroğlu Bilecik programının sonunda çarşı esnafını ziyaret ederek 24 Haziran seçimlerinde destek istedi.

Oluşturulma Tarihi : 04.06.2018