a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BİLECİK BELEDİYESİ BİEN SERAMİK BİLGİ EVİ ANAHTAR TESLİMİ YAPILDI

Belediyemiz tarafından projesi hazırlanan ve yapımı Bien Seramik Fabrikası tarafından gerçekleştirilen Bilgi Evi'nin anahtar teslimi töreni gerçekleştirildi.

Bilecik merkez Bahçelievler Mahallesi'nde yer alan Bilgi Evi bahçesinde gerçekleştirilen törene, Belediye Başkanı Nihat Can, AK Parti Bilecik Milletvekili Adayı Selim Yağcı, Bien Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan, fabrika yetkilileri ve çalışanları, Belediye Başkan Yardımcıları ve ilgili birim müdürleri katıldı.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ NİHAT CAN:

‘’BİLECİK VE BÖLGEMİZDE ÖRNEK BİR EĞİTİM TESİSİ HİZMETE GİRİYOR’’

Anahtar teslim töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Nihat Can, “Bilecik’imize böyle bir hizmeti kazandırdığı için kendisine teşekkür ediyorum. Bilecik Belediyesi olarak Selim Yağcı’nın başkanlığı dönemindeyken beraber görüşmelerimizde sağ olsun kendileri böyle bir hizmet etmek talebinde bulundular. Biz de bu talebi doğrultusunda bir değerlendirmeyle yer tespitini yaptık ve kendileri Bilecik’imize Bilgi Evi kazandırdılar. Ben Nurullah beye bu hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum. Tabi ki hizmetinin devamını talep ediyorum kendilerinden inşallah hayırlı uğurlu olur. Bu bir açılış değil, bu bir anahtar teslimi. Açılışını böyle büyük bir projeyi böyle kısa bir açılışla değil daha görkemli bir şekilde ileri ki zamanda inşallah yapacağız” dedi.

MİLLETVEKİLİ ADAYI SELİM YAĞCI:

‘’BU TESİSİN ÇOCUKLARIMIZA VE VATANDAŞLARIMIZA EN GÜZEL ŞEKİLDE HİZMET VERECEĞİNE İNANIYORUM’’

AK Parti Bilecik Milletvekili Adayı Selim Yağcı, ise Bilecik’te eğitim ve çocuklara yönelik güzel bir çalışmanın tamamlandığını belirterek; “Gerçekten Bilecik’imizde birçok sanayicimiz var. Çok güzel yatırımları var, büyük destek sağlıyorlar. Sanayiciliğin bir de şehirle bütünleşen sosyal yönü çok önemli bu anlamda şehrimizin belirgin ihtiyaçları noktasında Bien ailesine Nurullah beye gittiğimizde. 15 yıllık belediye başkanlığı görevimizde bizleri boş çevirmediler. Gerçekten şehrimizde belediyemizin çalışmaları noktasında her zaman çalışma arkadaşları ile birlikte bizlere destek olma gayreti içerisinde oldular. Bu süreç içerisinde böyle bir bilgi evi yapacağımızı ve sosyal proje olduğunu kendilerine ifade ettik ve çok kısa süre içerisinde hatta düşünmeden böyle bir sosyal projede bizlerde olmayı canı gönülden isteriz hayırlı uğurlu olsun dediler. Bu sözde kalmadı çok kısa bir süre içerisinde A’dan Z’ye olan kadar tüm şekilde bu inşaatı bu yapıyı tamamlayarak bugün anahtar teslim törenine geldik. Daha öncesinde bitti ama biliyorsunuz malum bizlerin idari ve siyasi sebepleri süresince bir iki aylık gecikmeyle sizlerin huzurundayız. Gerçekten şehrimizde sosyal proje noktasında çok güzel bir örneğini ortaya koydular. Ben eminim ki Bilecik Belediyesi bu teslim edilen binayı toplumumuzun gençlerimizin, çocuklarımızın en iyi faydalanacağı şekilde değerlendirecektir. Bilecik Belediyesi olarak 1’nci katı çocuk kreşi olarak okul öncesi eğitim alanı olarak planladık. 2’nci kat Bilecik’te ve Türkiye’ni birçok yerinde örnek olacak özel bir alan olacak” dedi.

BİLGİ EVİNİN İLK KATI DEZAVANTAJLI KARDEŞLERİMİZ İÇİN MİSAFİRHANE OLACAK

Milletvekili Adayı Selim Yağcı, konuşmasının devamında bilgi evinin bir bölümünün dezavantajlı konuk evi olacağını belirterek, “ Özellikle engelli çocukları olan aileler bu anlamda çocuklarını emanet edecekleri pazara giderken, hastaneye giderken, özel zamanlarda birkaç saat emanet edecekleri bir yer bulamıyorlar. Bilecik Belediyesi bu sosyal sorumluluğu bu binada üstlenerek buna ilişkin olarak bu görevi yapacak. Kalan katlara ilişkin de gerçekten Bilecik Belediyesi, İl Özel İdaresi ortak bir proje yaparak bilim merkezi olması noktasında kalkınma ajansına 6 milyonu geçkin bir proje sunuldu. İnşallah onlarında ilk aşamada kabulleri yapıldı. O da yıl sonuna kadar gerçekleşerek Bilecik’in artık Bursa’ya İzmit’e diğer noktalara gitmesine gerek kalmadan çocuklarımızın gelip bilgi ve deneyimlerini arttıracakları bir bilim merkezi oluşturulacak. Uzay teknolojileri bilim merkezi noktalarında bir çalışmayı gerçekleştirecek” dedi.

Bine Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan ise; 20 yıldır Bilecik'te hizmet ettiklerini anlatarak, "Başladığımızdan bu yana gece gündüz iş yerimizi geliştirmeye uğraştık, çok şükür onu bir seviyeye getirdik inşallah daha da devam edecek. Bu arada Bozüyük'te de bir lise inşaatımıza başladık. Allah kaza bela vermezse önümüzdeki sene sezonuna yetiştirmeye çalışacağız. Bir de herhalde Türkiye'nin en güzel lisesi olacak. Bunu niye söylüyorum. Kızımın adına yapıyoruz orayı da. Yaşamımız boyunca iş hayatımız geliştikçe ondan sonraki bütün hedefimiz bu yatırımlarımızda, bu yardımlarımızda, bu halkla birleşmemizde devam etmeye çalışacağız” dedi.

Bien Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı. Konuşmanın ardından Ercan, yapımı tamamlanan Bilecik Evi'nin anahtarı Belediye Başkanı Nihat Can'a teslim etti.

Oluşturulma Tarihi : 08.06.2018