a
444 88 58
Çağrı Merkezi
KAPSAMLI YANGIN TATBİKATI VE KURTARMA OPERASYONU

BİLECİK’TE KAPSAMLI YANGIN TATBİKATI VE KURTARMA OPERASYONU

Bilecik Belediyesi, Sağlık İl Müdürlüğü, UMKE ve AFAD işbirliğinde gerçekleştirilen yangın tatbikatında, yangın söndürüldü, mahsur kalan hastalar tahliye edildi ve yüksekten atlama yapıldı.

Devlet Hastanesi önünde gerçekleştirilen yangın tatbikatını vatandaşlar meraklı gözlerle takip etti.    
25 Eylül 1 Ekim İtfaiyecilik Hastası sebebiyle Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, AFAD ve UMKE ekipleri tarafından Devlet Hastanesinde yangın tatbikatı yapıldı. Yangında 5 katlı binanın son katında mahsur kalan öğrencilerin "İmdat" şeklinde bağırışları, gerçeği aratmadı.

 

 Gerçekleştiren tatbikatta hastaların ve personelinin olası bir yangında hastaneyi nasıl terk etmeleri gerektiği anlatılırken, ekiplerde bunu tatbikatlı olarak canlandırdılar. İtfaiye ve AFAD ekiplerinin binadan tahliye ettiği yaralıları ise; UMKE ekipleri tarafından sedyelerle hastaneye sevk edildi.

 
Yapılan tatbikat hakkında bilgi veren Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürü Cengiz Toklucu; saat 14: 50'de Bilecik Devlet Hastanesinde yangın ihbarı aldıklarını anlatarak, "İçeride yaralılar olduğu bildirildi. Ekiplerimiz 14.50'de hareket ederek 14.55' de tam hastane polikliniklerinin önünde gelerek, iki tane yaralıyı indirerek ambulansa teslim etmiştir. O sırada yaptığımız araştırma sonucunda çocuk servisinin üst tarafında içeride kalan hastaların olduğu tespit edilmiş oldu. Tekrar çadırımızı buraya açarak onları kurtarma çalışmasını yapmaktayız" dedi.

‘’AMACIMIZ EKSİKLİKLERİMİZİ GÖRMEK ONA GÖRE TEDBİR ALMAKTIR’


Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı Mustafa Ertekin ise; "Biz bugün yangın tatbikatı yaptık. Hastanemizde büyük bir yangın çıktı.Yangın çıktığı için İtfaiyeden ve AFAD'dan yardım istedik.Bizim kendi UMKE ekiplerimiz var. Bu ekiplerimizde geldi.Yaralılarımız vardı,yaralılarımızı indirdik İtfaiye aracıyla. Sonrasında mahsur kalan öğrencilerimizi atlama yastığı yardımı ile tahliye ettik. AFAD ekipleri de bir tane yaralımızı ikinci kattan aşağıya indirdi. Diğer yaralılarımıza ise UMKE ekipleri hastane içerisinde müdahale etti. Gerekli tedavileri uyguladıktan sonra ambulansla Sahra Hastanemize sevk ettik. Bu tatbikatta elbette eksikliklerimiz ve aksaklıklarımız oldu. Ancak bizim amacımız zaten bu türde eksiklik ve aksaklıklarımızı görmektir." dedi.
Öte yandan tatbikat sonunda itfaiye ekipleri tarafından hastane personeline yangın söndürme tatbikatı verildi.

Tatbikatta ayrıca Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü çalışanı Onur Kemal Sağaslan tarafından hastanede görev yapan öğrencilere yangın ve söndürme çalışmaları hakkında bilgiler verdi.


Oluşturulma Tarihi : 02.10.2018