a
444 88 58
Çağrı Merkezi
YAŞAYAN ŞEHİR MÜZEMİZDE YAPILAN YUFKALAR KONUKLARA İKRAM EDİLDİ

 Belediyemiz  Yaşayan Şehir Müzesinde; ‘’Geleneklerimizi Yaşatıyoruz’’ etkinliği kapsamında yapılan yufkalar, müze ziyaretine gelen konuklara ikram edildi.

  Belediyemiz tarafından şehrimize kazandırılan Yaşayan Şehir Müzesinde, geleneklerimiz ile sosyal ve toplumsal yaşantımızda yer alan değerlerimiz ve geleneklerimiz yaşatılmaya devam ediyor.

Yaşayan Şehir Müzesinde gerçekleştirilen etkinlikte; odun ateşinde sacların üzerinde pişirilen ve üzerine yağ ile salça sürülen yufkalar, müze ziyaretçilerine ikram edildi.


  Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi’nde geçtiğimiz aylarda ikramı yapılan salçalı ekmek, aşure ve tarhananın ardından bu hafta da Bilecik’in yöresel ürünlerinden yufka yapıldı. Sac ocaklarda pişen yufkaların üzerine yağ ve salça sürülerek sıcak sıcak müze ziyaretçilerine ikram edilirken, Kütahya ve Bilecik'in ilçelerinden gelen KYK öğrencileri afiyetle yedi.

MİLLETVEKİLİMİZ SELİM YAĞCI:

‘’AMACIMIZ GELENEKLERİMİZİ VE GÖRENEKLERİMİZİ YAŞATMAK’’


Yapılan etkinliğe katılarak, vatandaşlarımızla bir araya gelen Milletvekilimiz Selim Yağcı, "Yaşayan Şehir Müzemizde artık geleneksel hale gelen ‘Geleneklerimizi Yaşatıyoruz’ kapsamındaki uygulamalara devam ediyoruz’’ ifadelerini kullanarak; ‘’Bilecik için yufka günleri ve yufka hazırlamak çok özel. Kışa girerken bile hanımlar, annelerimiz, nenelerimiz geçmiş süreç içerisinde böyle özel imece usulü yufka günleri yaparlardı. Biz bunları yaşatmaya çalışıyoruz. Amacımız zaten Yaşayan Şehir Müzesi’nde geleneklerimizi, göreneklerimizi geçmişten bugünümüze yaşatmayı düşünüyoruz. Bu anlamda da geleneklerimizi yaşatmaya devam ediyoruz" dedi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ NİHAT CAN:

‘’GELENEK VE GÖRENEKLERİMİZİ YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ’’

Etkinliğe katılan Belediye Başkanımız Nihat Can ise Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesinde geleneklerimizin ve göreneklerimizin yaşatılacağını vurgulayarak; "Yaşayan Şehir Müzemizde ‘Geleneklerimizi Yaşatıyoruz’ projesine devam ediyoruz. Bugün de yine ayrı bir etkinlikte yufka açma ve ikramımız var. Biz bu bayrağı aldıktan sonra projelerin devamı kararını aldık ki zaten yapmamız gereken de odur. Örf ve adetlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi vatandaşlarımıza unutturmamak. İnşallah bundan sonra ki tüm projelerimiz de değişik etkinlikler içerisinde devam edecek diyorum" dedi.

 
Etkinliğe; Milletvekilimiz Selim Yağcı, Belediye Başkanımız Nihat  Can, AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, Başkan Yardımcısı Haşim Balcı, Bilecik TSO Başkanı Şükrü Keskin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümran Erdoğan Karayiğit ve çok sayıda vatandaş katıldı.   Milletvekilimiz Selim Yağcı etkinlikte yer sofrasına oturarak yufka açarken, Belediye Başkanımız Nihat Can da çocuklar ve vatandaşlarımızla sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Oluşturulma Tarihi : 05.11.2018