a
444 88 58
Çağrı Merkezi
‘’ÇEVRE VE ŞEHİR’’ KONULU YEREL YÖNETİMLER SEMPOZYUMUNDA BİLECİK ÖN PLANA ÇIKTI

Cumhurbaşkanlığı himayeleriyle Türkiye Belediyeler Birliğimizin organize ettiği Cumhurbaşkanlığı Hükmet Sisteminde Yerel Yönetimler Sempozyumuna katılan Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekilimiz Selim Yağcı ile Belediye Başkanı Nihat Can, Bilecik Belediyesi’nin örnek çevreci projelerini sundu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilen ve çevreci projelerin sergilendiği programda; Bilecik Belediyesi ve Bilecik Belediyeler Birliği tarafından gerçekleştirilen Entegre Katı Atık Dönüşüm Tesisi, Bilecik Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi, Bilecik Belediyesi Karbon Ayak İzi Belirleme Çalışması ile Bilecik Belediyesi Elektroflokülasyon Arıtma Tesisi gibi projelerimiz gösterildi.

Milletvekilimiz Selim Yağcı gerçekleştirilen program hakkında yaptığı değerlendirmede; ‘’Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yerel Yönetimler Sempozyumu’na katıldık. Birçok şehrimizden güzel eserlerin ve çalışmaların anlatıldığı programda bizler de Bilecik’imizdeki örnek ve çevreci projeleri, meslektaşlarımızla paylaşma imkanı bulduk. Yerel Yönetimler olarak şehirlerimiz ve ülkemiz için güzel çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

 

 Belediye Başkanı Nihat Can ise Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen oturumun son derece faydalı geçtiğini ve ilimiz için güzel değerlendirmelerin yapıldığını belirterek; ‘’Türkiye Belediyeler Birliğimizin organize ettiği Cumhurbaşkanlığı Hükmet Sisteminde Yerel Yönetimler Sempozyumu kapsamında bugün çevre dostu şehirler ve şehir planlaması konulu oturumlara katıldık. Belediyemizde ilklerin şehri Bilecik'imize kazandırmış olduğumuz atık yönetimi, sıfır atık projelerimizin, verimlilik ve karbon ayak izi çalışmalarımız diğer illerimizde örnek oluyor. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.’’ Şeklinde açıklama yaptı.

 

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 10.01.2019