a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BİLECİK’TE HUZUREVİ SAKİNLERİ SPORLA BULUŞTU

 

Bilecik Belediyesi tarafından Avrupa Hareket Koordinatörlüğü çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerde huzurevi sakinleri, uzman eğitmenler eşliğinde spor yaptı.

 

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, erişilmesi zor gruplar için etkinliklerde yer almak üzere Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bilecik Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, uzman eğitmenler tarafından yaşlılarla birlikte ısınma hareketleri yapıldıktan sonra sportif aktiviteler gerçekleştirildi. Daha sonra yaşlılar ve eğitmenler müzik eşliğinde oyunlar oynadı.

 

Huzurevi sakinleri etkinlikler kapsamında ayrıca dört gün boyunca Bilecik Belediyesi’ne bağlı kadın spor ve yaşam merkezlerindeki sportif aktivitelere katılıyor.

 

“AMACIMIZ AVRUPA’DA YÜZ MİLYON İNSAN HAREKETLİLİĞİNİ SAĞLAMAK”

 

Avrupa Hareket Koordinatörü Hülya Eçen Çalışkan, gerçekleştirilen etkinlik hakkında yaptığı konuşmada, “Yaşlılarımızla birlikte dört yıldır ‘Bilecik Genciyle Yaşlısıyla Hareketleniyor’ etkinliği yapıyoruz. Son bir yıldır ise her hafta Çarşamba günleri burada sportif etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Amacımız Avrupa’da yüz milyon insan hareketliliğini sağlamak. Sizler de büyüklerimiz olarak gençlerimize örnek oluyorsunuz ve tüm Avrupa bu anlamda bizleri takip ediyor. Bu anlamda bizlere bu imkanları sunan Belediye Başkanımız Semih Şahin’e, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkililerine ve bizimle bu etkinlikte paydaş olan bütün kurum yetkililerine teşekkür ediyorum” İfadelerini kullandı.

 

Proje Koordinatörü Çalışkan, etkinlikler kapsamında 28-30 Mayıs tarihleri arasında 11:00’de sırasıyla Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi Kadın Spor ve Yaşam Merkezi, Beşiktaş Mahallesi Kadın Spor ve Yaşam Merkezi ile TOKİ Kadın Spor ve Yaşam Merkezi’nde yaşlılara özel sportif aktiviteler düzenleneceğini, ayrıca ilimizdeki bazı okul ve kurumlarda da etkinliklerin yapılacağı bilgisini verdi.

 

Huzurevi sakinleri de düzenlenen etkinliklerden duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Semih Şahin, Proje Koordinatörü Hülya Eçen Çalışkan ve bağlı oldukları kurum yetkililerine teşekkür etti.

 

Oluşturulma Tarihi : 29.05.2019