a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BİLECİK’TE; AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI DOLU DOLU GEÇTİ

8 AYRI ETKİNLİKTE 900 KİŞİ SPORTİF FAALİYETLERE KATILDI

Bilecik Belediyesi tarafından Avrupa Hareket Koordinatörlüğü kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerde, huzurevi sakinleri başta olmak üzere okul ve bazı kurumlardaki yaklaşık 900 kişi, 8 ayrı sportif faaliyetlerde bulundu.
Bilecik Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde başlayan Avrupa Hareketlilik haftası etkinlikleri okullarda öğrenciler, kurumlarda da personeli katılımı ile 4 gün boyunca gerçekleştirildi.
Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses, TOKİ Kadın Spor ve Yaşam Merkezindeki etkinliğe katılarak, vatandaşlarımızla bir araya geldi.
Düzenlenen etkinliğin önemine değinen Başkan Yardımcısı Gürses, etkinlikte katkısı olan bütün paydaş yetkililerine teşekkür etti.
Avrupa Hareket Koordinatörü Hülya Eçen Çalışkan ise gerçekleştirilen etkinlikler hakkında yaptığı konuşmada; ‘’Avrupa Hareketlilik haftası kapsamında 4 gün boyunca Bilecik’te birçok etkinlik gerçekleştirdik. Amacımız Avrupa’da 100 milyon hareketli insan oluşumunu sağlamak. Bilecik Belediyesi olarak etkinliklerimize huzurevinden başladık. Daha sonra ilimizdeki kadın spor yaşam merkezlerinde yaşlılarımız ile vatandaşlarımızı ağırlayarak, sportif faaliyetlerimizi gerçekleştirdik. Daha sonra ilimizdeki Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 350 öğrencimizin katılımı ile etkinliğimizi yaptık. Etkinliklerimiz kapsamında 112 Acil Çağrı Merkezimiz ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personel ile sportif etkinliklerimizi yaptık. Etkinlik yaptığımız bir diğer okulumuz ise Pelitözü ilk ve ortaokulu oldu. 4 gün boyunca 8 etkinlik ile yaklaşık 900 insanımızı hareketlendirdik. Avrupa Hareketlilik haftası kapsamında çok önemli birkaç rakamı belirtmek istiyorum. Kampanyaya katılan ülke sayısı 38, katılan şehir sayısı, 2 bin 941, etkinlik düzenleyen temsilcisi sayısı, 6 bin 117, düzenlenen etkinlik sayısı 14 bin 105 ve etkinliklere katılan yaklaşık kişi sayısı 3 milyon 444 bin 930 kişi. Gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ile obezite ve hareketsizliğe karşı büyük bir etkide bulunmuş oluyoruz’’ ifadelerini kullandı.
Etkinliğe katılan Huzur evi sakinlerimizden Ramazan Uyar ise 87 yaşında olduğunu belirterek; ‘Bana göre dünyanın en önemli ve faydalı şeyi spordur. Ben bu yaşıma gelmeyi spora bağlıyorum. Allah’a şükür çok çalıştım ve spor yaptım. Gençlerin de spor yapmasını tavsiye ediyorum’’ dedi.

Oluşturulma Tarihi : 30.05.2019