a
444 88 58
Çağrı Merkezi
1 Oyuncak 1000 Umut Protokolü

“Çocuksuz Oyuncak, Oyuncaksız Çocuk Kalmasın”

Belediyemiz güzel ve anlamlı bir çalışmaya imza attı

Belediyemiz bir ilke daha imza atarak, ''Bir Oyuncak Bin Umut'' projesi kapsamında güzel bir çalışmaya imza attı.

Bilecik Belediye Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilecik Anaokulu işbirliğinde ''Çocuksuz Oyuncak, Oyuncaksız Çocuk Kalmasın'' sloganıyla protokol imzalandı.

Belediye Başkanımız Selim Yağcı, imza töreninde yaptığı konuşmada, Bilecikte bir ilki daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

''Birlik ve beraberlik içinde kollektif bir anlayışla bu güzel projeyi imzalıyoruz. Çocuklarımızın hayatında çok önemli olan bir oyuncak kampanyasını başlatıyoruz. ''Bir Oyuncak Bin Umut'' sloganıyla bu projeyi uygulamaya koyacağız. Hocalarımız bu projeyle bizlere geldiklerinde çok mutlu olduk. Biliyorsunuz çocuklarımız bizim herşeyimiz. Çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında tüm aileler var gücüyle çalışıyor ama bazı imkansızlıklar yüzünden çocukluğunda doyasıya oyuncaklarıyla oynayamayan yavrularımıza da bu anlamda bir fırsat doğmuş oldu. İnşallah bu proje sonucunda çocuklarımızın her biri, istediği oyuncağa kavuşacak ve doyasıya oynayacak. Oyuncaklarla oynadıktan sonra hevesi gittikten sonra bir yenisi ile değiştirebilecek ve o oyuncakla başka çocukların oynamasına fırsat vermiş olacak. Bu proje şehir içinde de birlik ve beraberliğe vesile olacak. Bu anlamda çalışan ve emek veren tüm arkadaşlarıma başta Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere, Bilecik Eğitim Derneğimize ve öğretmenlerimize  teşekkür ediyorum.''

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman ise Bilecik Belediyesi'nin projede büyük bir destek kaynağı olduğunu belirterek, Başkanımız Selim Yağcı'ya şimdiye kadar yapılan tüm desteklerinden dolayı teşekkür etti.

AR-GE Sorumlusu Mustafa Kan ise proje hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından hazırlanan protokol, Başkanımız Selim Yağcı, İl Milli Eğitim Müdürü Şişman ve Bilecik Anaokulu Müdürü Müge Üstünbaş tarafından imzalandı.

Belediye Başkanımız Selim Yağcı, protokol imza töreninde hazır bulunan minik öğrencilerle birebir ilgilendi ve fotoğraf çektirdi.

PROJENİN AMACI

  Bilindiği üzere oyunun çocuğun gelişimine olan katkısı büyüktür. Çocuk oyun oynarken oyuncakları ile kendisine ayrı bir dünya kurar. Oyunların vazgeçilmez öğeleri olan oyuncaklar çocuğun zihinsel, bedensel ve psiko-sosyal gelişimlerini destekleyen, hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştiren en değerli araçlardır.

 Çocukluk döneminde çocuğun simgeleri kullanma,  algılama, yeni kavramlar oluşturma gibi bilişsel becerilerin ve tüm gelişimlerinin desteklenmesi için farklı oyuncaklarla oynaması önem teşkil etmektedir. Bu projede çocukların farklı oyuncaklarla buluşması, oyuncaklarını paylaşarak paylaşma duygusuna vurgu yapmak amaçlanmaktadır.

Proje kapsamında çevremizde bulunan her insanın bizlerle aynı imkânlara sahip olmadığı konusunda farkındalık oluşturmak, sevgi ve mutluluğun paylaştıkça çoğaldığı, acı ve üzüntülerin ise paylaştıkça azaldığını öğrenmelerini sağlamak diğer etkenlerdir.

PROJE HEDEF KİTLESİ:

 

Projemizin öncelikli hedef kitlesi sosyo-ekonomik düzeyi düşük öğrencilerdir; bununla beraber Bilecik halkımızdır.

Projemizde minimum 3000 kişiye ulaşılacağı düşünülmektedir.

 

PROJE FAALİYETLERİ:

Proje kapsamında;

 

  • Merkez ilçede seçilen 12 kuruma “Oyuncak Kumbaraları” nın yerleştirilmesi.
  • Proje görsellerinin dağıtılması ve projenin ilimizde duyurulması.
  • Veli Oyuncak atölyesi kurulması
  • Veli bilgilendirme toplantıları yapılması
  • Oyuncak paylaşım töreni (23 Nisan 2014) 

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 13.11.2014