a
444 88 58
Çağrı Merkezi
Bursa Kardeşlik Protokolü

 

     Bilecik Belediye Başkanlığı ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında kardeşlik protokolü imzalandı. Bursa Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen imza töreninde Belediye Başkanımız Selim Yağcı, “Bu zamana kadar Bursa ile kardeş gibi çalıştık. Bu Protokol ile çalışmalarımız resmileşti.” ifadelerini kullandı.

     Düzenlenen törende bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Selim Yağcı şunları söyledi; “Bilecik ve Bursa arasında tarihi, sosyal ve kültürel olarak birçok alanda ortak değerlere sahip olan ve kardeşlik atmosferi içerisinde gelişen bir sürecimiz var. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe önderliğinde Marmara Boğazlar ve Belediyeler Birliğinde birlikte çalışıyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bilecik Belediyesinin birçok projesine hem ilham kaynağı hem de destek olmuştur. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada oluşan bu kardeşlik protokolü ile yapmış olduğumuz çalışmaları hukuken de yapmış olacağız. Bu zamana kadar bizlere destek olan ve ufkumuzu açan Başkan Recep Altepe’ye çok teşekkür ediyorum” dedi.

     Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise şöyle konuştu; “Bilecik Belediyesi bizim komşumuz. Marmara Bölgesinde birlikte hareket ettiğimiz ve yakın dost ilimiz Bilecik, aynı kaderi paylaştığımız ve birlikte geliştiğimiz kentimizdir. Amacımız Bilecik ve Bursa’nın birlikte kalkınmasıdır. Bu konuda Bursa olarak Bilecik’le ortak proje üretmek istiyoruz. Bilecik İli şu an gelişmekte olan yeni sanayi bölgeleri ile üretimin önemli merkezlerinden biri haline gelmektedir. Bilecik’in kalkınması için Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteğe hazırız. Kardeş iki ilin birlikte yürüttüğü çalışmaların bu protokol ile artarak devam etmesi en büyük temennimiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından Protokole Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı imza attı. Belediye Başkanımız, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye üzerinde Osmanlı Arması bulunan tablo hediye etti.

Oluşturulma Tarihi : 13.11.2014