Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  ÇOCUKLAR MÜZE`DE TAŞ BOYAMA ETKİNLİĞİNE KATILDI

ÇOCUKLAR MÜZE’DE TAŞ BOYAMA ETKİNLİĞİNE KATILDI
Bilecik Belediyesi tarafından çocukların keyifli vakit geçirmeleri amacıyla hazırlanan Müze Akademi’de taş boyama etkinliği gerçekleştirildi.
Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesinde gerçekleştirilen etkinlikte taşları boyayan çocuklar, hediye maske ve katılım belgesi aldı.
Yaşayan Şehir Müzesi ve Bilecik Belediyesi Sanat Akademisi işbirliğinde  hazırlanan etkinler kapsamında çocuklar hafta içi ve hafta sonu belirlenen program dahilinde taş boyama, seramik boyama ve müzik enstrümanlarını tanıma aktivitelerine katılıyor.

 

 


AMAÇ ÇOCUKLARIN EĞLENMESİ VE YETENEKLERİNİ ORTAYA KOYMASI
Bilecik Belediyesi Turizm Koordinatörü Mesut Ünver, etkinlikler hakkında verdiği bilgide, Yaşayan Şehir Müzesi ve Sanat Akademisi görevlileri tarafından ağırlanan çocukların vakitlerini keyifli ve eğlenceli geçirdiğine vurgu yaparak, şunları söyledi:
‘’Bilecik Belediyesi olarak salgın nedeniyle evlerinde sıkılan çocuklara bir nebze de olsa dışarı çıkarmak ve onlara keyifli bir zaman geçirmektir. Bizim buradaki hedefimiz, çocuklarımızın müzik enstrümanlarını tanımaları, resim ve diğer alandaki becerilerini keşfetmeleri ve belki de ileride kurmayı planladığımız çocuk senfonisinin temellerini atmaktır.  Belediye Başkanımız Semih Şahin’in en güzel hedeflerinden birisi de budur. Bir diğer amacımız da evlerinde sıkılan çocuklarımızı biraz da olsa mutlu etmektir. Böylece ailelerin de işini kolaylaştırmaktır. Bu etkinliklerimizi salgınla mücadelede alınması gereken bütün önlemleri alarak, sınırlı sayıdaki çocuğumuzla gerçekleştiriyoruz.’’ İfadelerini kullandı.


ÇOCUKLAR ETKİNLİKLERİN DEVAM ETMESİNİ İSTEDİ
Etkinliklere katılan aile üyeleri ve çocuklar da etkinlikleri büyük bir keyifle takip ettiklerini belirterek, devam etmesini istedi.
Çocukların da etkinlikler hakkında fikir ve görüşlerini belirttiği etkinlik, hediye maske ve katılım belgelerinin dağıtılmasıyla sona erdi.
Ailelerin kayıt yaptırarak katıldığı etkinlikler,   her Çarşamba saat: 14:00 ile 14:45 saatleri ile Cumartesi günü  15:00 ile 14:00 saatleri arasında Yaşayan Şehir Müzesinde gerçekleştiriliyor.

27 Ekim 2020