Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
   MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BİLECİK’TE TÖRENLERLE ANILDI

Tüm yurtta olduğu gibi Bilecik’te de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, törenlerle anıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda çelenklerin sunumu ile başlayan programda saat 09:05’te sirenler çalınarak, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşı okundu.

Salgınla mücadelede belirlenen kurallar çerçevesinde düzenlenen program daha sonra Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapıldığı programda Atatürk’ün hayatı sinevizyon ile gösterildi, şiirler okundu.

Buradaki program, Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu oratoryum gösterisiyle sona erdi.

 

‘’FOTOĞRAFLARLA ATATÜRK’’ KONULU SERGİ AÇILDI

 

10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında Yaşayan Şehir Müzesinde ‘’Fotoğraflarla Atatürk’’ sergisinin açılışı yapıldı.

Belediye Başkanı Semih Şahin ve eşi Serpil Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, İlçe Başkanı Berna Pamukcu, başkan yardımcıları ve partililer, sergiyi gezerek, fotoğraflar hakkında Bilecik Belediyesi Turizm Koordinatörü Mesut Ünver’den bilgi aldı.

CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINDAN ANLAMLI ÇALIŞMA

Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan ‘’Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Ne Söylemek İsterdin’’ adlı etkinlik düzenlendi.

Şehir merkezinde hazırlanan görselin üzerine katılımcı ve vatandaşlar Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili duygu ve düşüncelerini yazarak, hatıra fotoğrafları çektirdi.

10 Kasım 2020