Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
   BİLECİK’TE ‘’KADINA KARŞI ŞİDDETE DUR’’ DENİLDİ

  Belediyemiz tarafından ‘’Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’’ kapsamında şehir merkezinde kurulan stantta, mor maske ve balonlar ile İstanbul sözleşmesinin olduğu broşürler dağıtıldı.

Kadına karşı şiddetin önlenmesi ve farkındalık oluşturulması amacıyla hazırlanan program kapsamında ayrıca 2020 yılında öldürülen kadınların isimleri, hazırlanan görselde yer aldı.

Etkinliğe, Belediye Başkan Yardımcıları Melek Mızrak Subaşı, Ahmet Gürses, Özgür Algın, birim müdürleri katılarak, vatandaşlara mor maske, balon ve İstanbul sözleşmesinin olduğu metinleri dağıttı.

BAŞKAN YARDIMCISI SUBAŞI:

‘’KADIN HAYATTIR. HİÇBİR HAYAT YARIM BIRAKILAMAZ’’

Düzenlenen program hakkında konuşan Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, ‘’Bugün 25 Kasım. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü. Biz de bu kapsamda şehrimizin merkezinde kurduğumuz stantta vatandaşlarımıza Belediye Başkanımız Semih Şahin’in hediyesi mor maske ve mor balonlar ile İstanbul sözleşmesinin olduğu metinleri dağıtıyoruz. Aynı zamanda ‘’Kadına Karşı Şiddete Dur’’ yazılı rozetler dağıtıyoruz. Umuyoruz ki bu şiddet artık biter. Kadın insandır, kadın candır ve kadın hayattır. Hiçbir hayat yarım bırakılamaz’’ ifadelerini kullandı.

Etkinlik, kadına karşı şiddetin önlenmesi ve farkındalık oluşturulması amacıyla gün boyu devam edecek.

 

26 Kasım 2020