Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BELEDİYE MECLİS TOPLANTISINDA BİLECİK İÇİN GÜZEL KARARLAR ALINDI

Bilecik Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Semih Şahin, başkanlığında gerçekleştirildi.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen toplantıda 7 gündem maddesi görüşülerek, oy birliğiyle karara bağlandı.

Toplantıda alınan karar gereği, Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere 4 adet araç alınması oy birliğiyle kabul edildi.

‘’ŞEHİT ALİ GAFFAR OKKAN’IN İSMİ BİLECİK’TE YAŞATILACAK’’

 

Toplantıda ayrıca 2001 yılında, Diyarbakır Emniyet Müdürü iken suikast sonucunda şehit düşen Ali Gaffar Okkan isminin Bilecik’te yaşatılması konusu görüşüldü. Buna göre ‘Şehit Ali Gaffar Okkan' isminin hangi cadde veya sokağa verilmesi konusu, İmar Komisyonu'na sevk edildi.

Belediye Başkanı Semih Şahin, madde hakkında yaptığı değerlendirmede; ‘’İmar komisyonuna havale edilen konu kapsamında ilimizin önemli bir sokak ya da caddesine Şehit Ali Gaffar Okkan’ın ismini vereceğiz. Bu hususta katkısı olan bütün meclis üyelerimize teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

BİLECİK’E GALERİCİLER SİTESİ KURULACAK

 

Toplantının bir diğer maddesi olarak, küçük sanayi sitesi yanında belediyeye ait arazide galericiler sitesi kurulması için başlatılan çalışmalar kapsamında gerekli imar düzenlemelerinin yapılması ve 1. OSB'nin girişine yakın bir alanda bulunan belediyeye ait kantarın başka bir alana taşınması konuları, İmar Komisyonu’na havale edildi.

Toplantıda ayrıca Bilecik Belediyesi ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünün ortak çalışması sonucunda Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’na (BEBKA) 'Bilecik Gıda İşleme ve Gastronomi Tesisi' başlıklı projenin sunulması için gerekli  iş ve işlemleri yürütmek amacıyla Belediye Başkanı Semih Şahin'e yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi. 

Toplantı öncesinde, Bilecik  merkeze bağlı Başköy Köyü'nde  faaliyetlerini sürdüren ''Baştacı Kadınlar Derneği'' üyeleri, meclis üyelerine yaş hurma ikram ederken, dernek faaliyetleri hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

Başkan Şahin, Bilecik Belediyesi olarak kadınlarımız tarafından gerçekleştirilecek bütün çalışmaların her zaman yanında yer olacaklarını belirterek, faaliyetlerinde kolaylıklar diledi.

‘’İLİMİZDEKİ DEZAVANTAJLI VATANDAŞLARIMIZ İÇİN GÜZEL PROJELER HAZIRLIYORUZ’’

Belediye Başkanı Semih Şahin toplantıda ayrıca Bilecik Belediyesi tarafından ilimizdeki dezavantajlı gruptaki vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak ve sosyal aktivitelere daha fazla zaman ayırmaları amacıyla güzel projeler hazırladıklarını kaydetti.

Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı da başta Atatürk Parkı’nda engelli araçları için şarj istasyonları olmak üzere birçok başlıkta engelli vatandaşlarımızın faydasına olacak çalışmalar hakkında meclis üyelerine detaylı bilgi verdi.

 

 

 

 

 

02 Şubat 2021