Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN: ‘’YILLARDIR SÜREN ATIKSU SORUNU KISA SÜREDE ÇÖZECEĞİZ’’

Belediye Başkanımız Semih Şahin, Hürriyet, Bahçelievler ve Ertuğrulgazi Mahallesindeki vadilerde oluşan atık su kaynaklı çevre kirliliğini kalıcı bir çözüme kavuşturacaklarını kaydetti.

 

Başkan Şahin, açıklamasında şunları kaydetti:

 

“Bilindiği gibi şehrimizdeki tüm evsel kaynaklı atık sular, ne yazık ki olması gerektiği gibi bir arıtma merkezine değil, utanç verici bir şekilde dere, çay, nehir gibi doğal kaynaklara karışmaktadır. Yıllardır süre gelen bu durum ise şehrimizin birçok yerinde kötü koku ve çevre kirliliği oluşturmaktadır.

 

Göreve geldiğimiz günden bugüne, en çok önem verdiğimiz konuların başında olan Bilecik Kanalizasyon Projesi (BİKAP), şehrimizdeki tüm akarsulara karışan atık suların toplanarak “Merkezi Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi”ne taşınmasını ve arıtma işlemi sağlandıktan sonra da doğaya zarar vermeyecek şekilde salıverilmesini amaçlamaktadır. Bu sayede sadece Dalakdere’nin değil, Hamsu Vadisi ve Şeyh Edebali Türbesi bölgesinin, yani tüm şehrin atıksu kaynaklı koku ve çevre kirliliğinin önüne geçeceğiz. İki yıldır yoğun bir şekilde üzerinde durduğumuz BİKAP projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ilimize ziyareti sırasında desteğini de almış bulunmaktayız.

 

Anlık değil, kalıcı çözümler üretmek için çalışıyoruz. Siz değerli halkımızın hak ettiği, daha güzel bir Bilecik için çalışmalarımıza her zaman devam edeceğiz. ‘Sabrettiğimize değecek’ ’’ ifadelerini kullandı.

05 Nisan 2021