Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
   BİLECİK BELEDİYESİ GIDA YARDIMI VE YEMEK DAĞITIMLARI İLE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA

Bilecik Belediyesi tarafından ramazan ayı itibariyle, şehrin birçok mahallesinde belirlenen ihtiyaç sahibi 600 aileye gıda yardımı yapılırken, ayrıca ramazan ayı boyunca 500 ihtiyaç sahibine de toplam 15 bin öğün olacak şekilde  sıcak yemek ikramı yapılacak.

 

Sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda güzel çalışmaları gerçekleştiren Bilecik Belediyesi, özellikle salgından kaynaklı zorluk yaşayan ve işyerlerini kapatan esnaf ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım elini uzatıyor.

 

Bilecik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü çalışanları, ihtiyaç sahibi ve yaşlı vatandaşları ramazan ayı boyunca evlerinde ziyaret ederek, hazırlanan sıcak yemekleri dağıtıyor.

 

Çalışanlar ayrıca ilgili birimler tarafından ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen 600 aileye gıda yardım kolilerini dağıtmaya başladı.

 

‘’BAŞKAN YARDIMCISI ALGIN:

‘’BİLECİK BELEDİYESİ OLARAK İMKANLARIMIZ ÖLÇÜSÜNDE VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA YER ALMAYA ÇALIŞIYORUZ’’

 

Gerçekleştirilen çalışma hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Algın şunları söyledi:

‘’Bilecik Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi ve yaşlı vatandaşlarımıza sıcak yemek dağıtımı yapmaya başladık. Bunun yanında yine ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı tespit ederek, onları evlerinde ziyaret edip gıda kolilerini teslim ediyoruz. Salgın koşullarını da göz önünde bulundurarak tüm ihtiyaç sahibi vatandaşımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bu çalışmamızı, başkanımızın da talimatıyla sağ elin verdiğini sol el görmeyecek şekilde yürütüyoruz. Bilecik Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da imkanlarımız ölçüsünde  ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar da yapılan hizmetten duydukları memnuniyeti belirterek belediye görevlilerine teşekkür etti.

 

22 Nisan 2021