Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  16 FIRIN RAMAZAN AYI BOYUNCA HER GÜN DENETLENECEK

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ramazan ayı boyunca her gün bütün unlu mamul üretim yerleri, denetlenecek.

Vatandaşlarımızın başta gıda ürünleri olmak üzere birçok konuda sağlıklı ve güvenli hizmet alması amacıyla Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı görevliler, 30 gün boyunca 16 fırında kapsamlı denetimler yapıyor.

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürü Sali Yılmaz, Belediye Başkanı Semih Şahin’in talimatları gereği, ilde bulunan 16 unlu mamul üretim noktasının ramazan ayı boyunca her gün denetlendiğini belirterek, şunları söyledi:

‘’Zabıta Müdürlüğü olarak, şu ana kadar rutin denetimlerimizi belirli takvim doğrultusunda gerçekleştiriyorduk. Ramazan ayında unlu mamul üretim yerlerine olan denetimlerimizi artırdık. Belediye Başkanımız Semih Şahin’in talimatları gereği, Zabıta Müdürlüğü olarak ilimizde bulunan 16 ekmek fırınını ay boyunca her gün denetleyeceğiz. Denetimlerimizde başta salgın kurallarını hatırlatmak ve gereğini yerine getirmek olmak üzere, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasının uygulanıp uygulanmadığı, gramaj, hijyen, genel temizlik kuralları, saklama ve satış koşulları gibi ona yakın başlıkta kontroller gerçekleştiriyoruz. Denetimlerimizde gerekli uyarıları yapmakla birlikte kurallara uymayan esnafa cezai işlem gerçekleştiriyoruz. Ramazan ayı boyunca olduğu gibi diğer zamanlarda da halkımızı sağlığı ve güvenliği için denetimlerimizi sürdüreceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar da yapılan denetimlerden duydukları memnuniyeti belirterek, Zabıta Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti.

22 Nisan 2021