Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  2 BİN ADET GIDA KOLİSİ İHTİYAÇ SAHİPLERİYLE BULUŞUYOR

  Belediyemiz arafından salgın döneminde zorluk yaşayan esnaf ve çalışanları yanı sıra ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hazırlanan yaklaşık 2 bin gıda yardım kolisi,  dağıtılmaya başlandı.

Sosyal belediyecilik anlamında birçok güzel hizmeti vatandaş ile buluşturan Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan gıda kolileri vatandaşların evlerine teslim ediliyor.

Gerçekleştirilen çalışma hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Algın, Bilecik Belediyesi olarak salgınla mücadelede güzel çalışmalara imza attıkları gibi esnaf ve ihtiyaç sahibi vatandaşları içinde bulunduğumuz zor günlerde yalnız bırakmadıklarını belirterek, şunları söyledi:

‘’Şu ana kadar sosyal belediyecilik anlayışı gereği gerçekten güzel ve anlamlı birçok hizmeti vatandaşımızla buluşturduk. İçinde bulunduğumuz paylaşma ve yardımlaşma ayı ramazanın da bir gereği olarak hazırladığımız yaklaşık 2 bin adet gıda yardım kolisini başta ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız olmak üzere, salgından etkilenen servis şoförleri, kuaför ve güzellik salonu çalışanları ile müzisyenler yanı sıra lokanta ve kafelerde çalışıp şu an faaliyet göstermeyen iş yeri çalışanlarına ulaştırıyoruz. Ekiplerimiz, ramazan ayı öncesinde olduğu gibi ramazan ayında da evlerinde ziyaret ettiği vatandaşımızın hem durumunu sorup talep ve görüşlerini alıyor, hem de gıda yardım kolilerini ulaştırıyor. Yaptığımız bu çalışmada kesinlikle hiçbir vatandaşımızı deşifre etmiyor ve ‘bir elin verdiğini diğer el görmeyecek’ düşüncesiyle gerçekleştiriyoruz. Bu tür açıklamaları da halkımız ve kamu oyunun bilgilenmesi amacıyla yapıyoruz. Salgının ilk günlerinden bu yana iki yılı geçmesine rağmen maske, dezenfektan ve benzeri ihtiyaç malzemelerini de vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ederek, dağıtıyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

Başkan Yardımcısı Algın, Bilecik Belediyesi olarak imkanlar ölçüsünde bu tür güzel çalışmaları gerçekleştirmeye devam edecekleri bilgisini verdi.

 

08 Mayıs 2021