Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BELEDİYE’NİN ACİL MÜDAHALESİ OLASI TEHLİKEYİ ÖNLEDİ

 

Şehir merkezinde temel kazma çalışması sırasında yan duvarın istinat bölümünde meydana gelen göçük, Bilecik Belediyesi’nin acil müdahalesi ile onarıldı.

Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılan kamuoyunu bilgilendirme açıklamasında konu hakkında şu ifadelere yer verildi:

‘’Gazipaşa Mahallesi Dedeoğlu Caddesi  No: 24’te yer alan ruhsatlı alan üzerinde yer alan inşaat temeli kazma çalışması sırasında yan binanın duvarında çökme gerçekleşti. Gece saatlerinde meydana gelen olaya anında müdahale eden Bilecik Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü çalışanları, gerekli önlemleri alarak, olası bir tehlikenin önüne geçti.  Söz konusu inşaat alanında gerekli çalışmalar gece saatlerine başlatılmış olup, yeni istinat duvarı kalıp çalışması yapılarak, beton dökme işi yapılmıştır. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri, çalışmanın bulunduğu alanı sürekli takip altında tutarak olası bir tehlikenin oluşmasına engel olmuştur. Belirtilen olay ile ilgili olarak herhangi bir yaralanma ve kaza durumu oluşmamıştır. Vatandaşlarımızın bilgisine sunulur.’’ İfadeleri kullanıldı.

25 Mayıs 2021