Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİ ÇALIŞMALARI SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ TARAFINDAN TAKDİR EDİLDİ

Bilecik Belediyesi tarafından başta bisiklet ulaşımı, çevrenin korunması ve dumansız hava sahalarının oluşturulmasına yönelik yapılan çalışmalar, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından takdirle karşılanarak, dergi ve makalelerde yer aldı.

Sağlıklı Kentler Birliği üyesi olan Bilecik Belediyesi, son zamanlarda özellikle bisiklet ulaşımını kolaylaştıracak çalışmalar yanı sıra kullanımının artırılması, çevrenin korunması ve bu anlamda gerekli bilinçlenmenin oluşması için birçok çalışma gerçekleştirdi.

Bilecik Belediyesi tarafından bu alanlarda yapılan çalışmalar, ‘’Kentli Dergisi’’ ve birçok makalede yer alarak, okuyucuyla buluştu.

DUMANSIZ HAVA SAHALARI OLUŞTURULDU, BİSİKLET PARK YERLERİ YAPILDI, YENİ MAZGAL SİSTEMLERİ KULLANIMA GİRDİ

 

Çalışmalar kapsamında birçok okul yanı sıra kurum ve kuruluş binaları bahçelerinde bisiklet park yerleri yapılarak, bisiklet kullanımının artırılması sağlandı. Atatürk Ormanı’nda yeni bisiklet yollarını hizmete koyan Bilecik Belediyesi ayrıca bisiklet kullanıcılarının herhangi bir kaza ve olumsuz durumla karşılaşmamaları amacıyla bisiklet ulaşımına uygun yeni mazgallar kullanıma girdi.

Kentli Dergisi’nin 36,37 ve 39. Sayısında yer alan çalışmalar ile Bilecik ve Bilecik Belediyesinin güzel çalışmaları tanıtılmış oldu.

Kentli Dergisi, 75 belediye ve birçok kuruma ulaştırılarak, okuyucularıyla buluşuyor.

25 Mayıs 2021