Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  ‘’BİSİKLET BAKIM İSTASYONU’’ ÇOCUKLARIN AYAĞINA GİTTİ

Bilecik Belediyesi ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği işbirliğinde hazırlanan proje ile çocukların bisiklet kullanımını artırmak ve kolaylaştırmak için güzel bir çalışma uygulamaya konuldu.

Hazırlanan proje kapsamında bütün mahallelerdeki mahalle konaklarında Bisiklet Bakım İstasyonu çocuklarla buluşarak; bisikletlerin zincir bakımı, lastik hava basıncı ve kontrolleri ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Proje kapsamında ayrıca Bilecik Belediyesi Bisiklet Antrenörü Hakan Yavuz tarafından çocuklara ‘’Güvenli Bisiklet Sürüşü ve Trafik Kültürü Eğitimleri’’ veriliyor.

BİSİKLETLE İLGİLİ EĞİTİMLER VERİLİYOR, KİTAP HEDİYE EDİLİYOR

Çocukların bisiklet kullanımını, daha sağlıklı ve kaliteli bir biçimde yapmalarını sağlamak amacıyla hazırlanan proje kapsamında ayrıca çocuklara ‘’Çocuklar İçin Nutuk’’ ve çeşitli hikaye kitapları dağıtıldı.

Gerçekleştirilen proje hakkında bilgi veren Bilecik Belediyesi Bisiklet Antrenörü Hakan Yavuz, Bilecik’in 12 mahallesindeki çocuklarla buluşmak ve onlara bisiklet kullanımı hakkında bilgi vermek ve bisikletlerine gerekli bakımı yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, şunları söyledi:

 

‘’3 Haziran Dünya Bisiklet Günü kapsamında Bilecik Belediyesi olarak çocuklara yönelik güzel bir proje hazırladık. Mahalle konakları önüne kurduğumuz stantlarda önce çocuklarımızın bisiklet bakımlarını yapıyor, gerekli uyarılarda bulunuyoruz. Daha sonra onlara bisiklet kullanımı ile ilgili broşürlerle birlikte çeşitli kitaplar hediye ediyoruz. Bununla birlikte çocuklarımıza ‘Güvenli Bisiklet Sürüşü ve Trafik Kültürü Eğitimleri’’ veriyoruz. Çünkü yaz mevsimindeyiz ve çocuklarımızın bisiklet kullanımı yaygınlaştı. Böyle anlamlı bir çalışmayı uygulamaya koymamızda bize katkı sunan Belediye Başkanımız Semih Şahin’e çok teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARDAN PROJEYE BÜYÜK İLGİ OLDU

Gerçekleştirilen projeye büyük ilgi gösteren ve bisikletleriyle gelen çocuklar da verilen hizmet ile birlikte dağıtılan kitaplar dolayısıyla büyük sevinç yaşadı. Projenin hep uygulanmasını isteyen çocuklar Belediye Başkanı Semih Şahin ve belediye görevlilerine teşekkür etti.

 Bisiklet Bakım İstasyonu şu tarih ve saatlerde çocuklarla buluşacak.

- 4 Haziran Cuma günü İsmetpaşa Mahallesi mahalle konağı önü, 10:00 ve 13:00 saatlerinde, Beşiktaş Mahallesi mahalle konağı önünde ise 13:30 ile 16:00 saatlerinde,

- 5 Haziran Cumartesi günü Ertuğrulgazi Mahallesi mahalle konağı basketbol sahasında 10:00 ile 16:00 saatlerinde,

- 7 Haziran Pazartesi günü Bahçelievler Mahallesi Uğur Mumcu Parkı Basketbol Sahasında 10:00 ile 13:00 saatlerinde Hürriyet Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Parkında 13:30 ile 16:00 saatlerinde,

 - 8 Haziran Salı günü İstasyon Mahallesi ve Orhangazi Mahallesi mahalle konağı basketbol sahasında 10:00 ile 13:00 saatleri arasında  Osmangazi Mahallesi mahalle konağı önünde 13:30 ile 16:00 saatlerinde,

- 9 Haziran Çarşamba günü Pelitözü Mahalle meydanında 10:00 ile 13:00 saatlerinde çocuklarla bir araya gelecek.

 

07 Haziran 2021