Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BAŞKAN ŞAHİN KAZAKİSTANLI BİSİKLETLİYİ AĞIRLADI

Kazakistan bağımsızlığının 30. yıldönümü dolayısıyla ülkeler arası bisiklet turuna çıkan Damir Kushuyev, Belediye Başkanı Semih Şahin tarafından ağırlandı.

Türkiye genelinde birçok ili gezerek, bisiklet turu gerçekleştirecek Kushuyev,  2 bin 500 kilometrelik yol kat edecek.

 

‘’Büyük Şahsiyetlerin Ata Yurdu’’ isimli bisiklet turu kapsamında Bilecik’te mola veren bisikletli, düzenlediği geziyle Türk ve Kazak kardeşliğini göstermek istediğini belirtti.

Ata toprakları olan Bilecik’te bulunduğu için büyük bir sevinç yaşadığını ifade eden Kushuyev,  ‘’Türkiye, ülkemizin bağımsızlığını ilk tanıyan kardeş bir ülkedir. 30 yıldır çok sıkı işbirliğimiz devam etmektedir. Türk kardeşler, büyük şairimiz Abay'a bir park ve bir anıt diktiler. Bu bizim ülkemize  ve halkımıza olan derin saygıyı temsil etmektedir. Gezimizin bir diğer amacı da Türk halkında şükran duygularımızı belirtmek ve saygımızı sunmaktır” dedi.

Konuğu ile birlikte tarihi saat kulesi önünde hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Şahin, Kushuyev’i Bilecik’te ağırladıkları için duyduğu memnuniyeti belirterek, yolculuğunda başarılar diledi.

Bilecik Belediyesi Bisiklet Antrenörü Hakan Yavuz, Kazakistanlı bisikletliye rehberlik ederek, Bilecik’in tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgiler verdi.

29 Haziran 2021