Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİNDEN LGS VE YKS SINAV TERCİHLERİ İÇİN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ

Bilecik Belediyesi tarafından eğitim alanında "Başarıya Giden Yol Doğru Tercih" sloganıyla üçüncüsü gerçekleştirilecek olan tercih danışma merkezinde, Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’ye giren öğrencilere danışmanlık hizmeti verilecek.

 

Bilecik Belediyesi Bien Seramik Bilgi Evi’nde kurulan tercih danışmanlık merkezinde randevu alınarak Öğrenci ve Aileleri, Proje Geliştirme ve Eğitim Birimi Koordinatörü Eğitim Uzmanı Sema İNCİ’den  danışmanlık hizmeti alabilecek.

Eğitim ve Gençliğe her zaman önem veren Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in yakın takibi ve ilgisiyle gerçekleştirilecek olan hizmet kapsamında LGS ve YKS tercihleri için birçok başlıkta bilgiler verilecek.

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenci ve aileleri, pandemi koşulları göz önünde bulundurulup, Bilecik Belediyesi Bien Seramik Bilgi Evine gelerek, danışmanlık hizmeti alabilecek.

 

Aile ve öğrenciler, ücretsiz olarak sunulacak danışmanlık hizmeti için hafta içi  08:30-17:30 saatlerinde 444 88 58 numaralı telefonu arayarak randevu alabilirler.

 

LGS danışmanlık hizmeti 05-16 Temmuz 2021 tarihlerinde, hafta içi saat: 09:30 ile 16:00 saatleri arasında verilecek olup daha sonraki süreçte YKS tercihleri için de danışmanlık hizmeti verilecektir.

06 Aralık 2021