Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  TÜRKAN SAYLAN ÇOCUK SOSYAL TESİSİ ÖĞRENCİLERİ MEZUN OLDU

Bilecik Belediyesi Türkan Saylan Çocuk Sosyal Tesisi’nde eğitim faaliyetlerini tamamlayan öğrenciler için yıl sonu programı düzenlendi.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen programa; Belediye Başkanı Semih Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, İlçe Başkanı Berna Pamukcu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Seyfettin Yıldız, Danışman Selçuk Erdağı, Belediye Başkan Yardımcıları Melek Mızrak Subaşı, Ahmet Gürses ve Özgür Algın, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ve aileler katıldı.

Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Özlem Erdoğan öğrencileri, bilimin ışığında aydınlık Türkiye’nin yarınları için yetiştirdiklerini belirterek, ‘’Bu anlamlı günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bizleri yalnız bırakmayan ailelerimize de çok teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Semih Şahin’in talimatları doğrultusunda minik yavrularımızı en güzel şekilde yarınlara hazırlamaya çalışacağız’’ ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ŞAHİN:

‘’YENİ TÜRKAN SAYLAN’LAR YETİŞTİRMEK İÇİN HER ZAMAN ÇALIŞACAĞIZ’’

Belediye Başkanı Semih Şahin ise görev süresince en çok mutlu olduğu bir anı yaşadığını belirterek, bütün katılımcılara teşekkür etti.

Çocuklara ve eğitime yapılan yatırımın en kazançlı ve önemli yatırım olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, ‘’Şimdi öncelikle şunu söylemek istiyorum. AKP’li meclis üyeleri, bana sürekli ‘ne yaptın’ diyorlar. Ben de onlara çok şey yaptığımı söylüyorum. Sadece bu kreş, onların 15 yılına bedeldir. Belediyede hizmet yapmak demek, bina yapmak demek değildir. Hatta yapmayacağım dedim. Çünkü bizler, öncelikle çoraklaşan toplumu yeşerteceğiz dedik. Önceliği çocuklara vereceğiz dedik, öyle de yapıyoruz.’’

 

‘’BANA GÖRE BİNALARIN İHTİŞAMINDAN ÇOK İÇİNDE YAPILAN FAALİYETLERİN DEĞERİ ÖNEMLİDİR’’

 

Konuşmasında , Bilecik Belediyesi tarafından yapılan ikinci kreşle ilgili eleştiriler aldığını hatırlatan Başkan Şahin, şunları söyledi:

‘’Bina yeterli kadar ihtişamlı değilmiş. Bizler ihtişamlı binalardan çok içinde yapılan faaliyetleri önemsiyoruz. Bizi de hiç ilgilendirmiyor, sizin ihtişamınız. 60, 70 bin kişilik camiler yapıp, vakit namazında sadece 6 veya 7 kişinin geldiği camiler yapmak yerine daha küçük binalar yapıp orada binlerce çocuğu en güzel şekilde yetiştirmek, hayata aydın olarak dahil etmek,  istiyoruz. Bana göre bir çocuğu en güzel şekilde yetiştirmek, hizmetlerin en iyisi ve en büyüğüdür. Türkan Saylan’ı hepimiz tanıyor ve biliyoruz. Ömrünü bilim için, kız çocuklarının eğitimi için harcayan çok değerli bir kişi. Bizler burada yeni Türkan Saylan’lar yetiştirmeye devam edeceğiz.   Çünkü önemli olan insana yapılan yatırımdır. Bu çerçevede benin en çok önemsediğim faaliyetim kreşlerin yapılması. Diyorlar ki 10 tane yapacaktın. Evet benim daha 8 yılım var. Yapacağım diyorum. İlk kreşimizin adını Türkan Saylan olarak belirledik. Çoğumuz Türkan Saylan’ı biliyor ve tanıyoruz. En öne çıkan özelliği ise Türkiye’deki cüzzam hastalığına emek vermiş olması ve gerici zihniyet ile mücadele etmiş olmasıdır. Hayatının çoğunu bilime ve çocuk yetiştirmeye harcamış. Yüzbinlerce çocuğa dokunmuş ve özellikle kız çocuklarına ışık olmuştur. Bu gayretlerinden dolayı biz bu ismi eserimize verdik. ‘’ ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIN GÖSTERİLERİ AYAKTA ALKIŞLANDI

Konuşmaların ardından gösterilerini sunan çocukları aileleri ve katılımcılar büyük bir beğeniyle izledi. Çocukların mezuniyet belgelerini takdim eden Başkan Şahin ve protokol üyeleri, çocuklarla hatıra fotoğrafları çektirdi.

Aileler de çocukların birçok açıdan en iyi şekilde yetiştirildiğini belirterek, katkıları dolayısıyla Belediye Başkanı Semih Şahin ve ilgililere teşekkür ettiler.

12 Temmuz 2021