Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  ÖĞRETMEN VE AKADEMİSYENLERDEN İKİ GÜNLÜK BİLECİK ZİYARETİ

İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi işbirliğinde hazırlanan program kapsamında bir araya gelen öğretmen ve akademisyen grubu, Bilecik’in tarihi yerlerini gezerek bilgi aldı.

Osmaneli ilçesindeki program sonrasında Bilecik’e gelen heyet, Yaşayan Şehir Müzesini gezerek, Bilecik Belediyesi Turizm Koordinatörü Mesut Ünver’den bilgi aldı.

Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan Osmanlı şerbetinin ikram edildiği programda ziyaretçilere, Kuruluş ve Kurtuluş temalarının anlatıldığı odalar ile Cumhuriyet Odası gezdirilerek, ilimizin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi verildi.

TARİH ŞERİDİ, ORHANGAZİ CAMİ VE ŞEYH EDEBALİ HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ

Program kapsamında daha sonra Osmanlı Padişahları Tarih Şeridini gezen ziyaretçilere, padişahlar ve dönemlerinde yaptıkları icraatlar anlatıldı.

Bilecik’in eski yerleşim yerleri yanı sıra Orhangazi Cami ve Şeyh Edebali türbesi hakkında da bilgilerin verildiği program, ziyaretçilerden büyük beğeni aldı.

Grup daha sonra Bilecik Belediyesi Görevlisi Arkeolog Ertuğrul Gündüz’ün rehberliğinde, Söğüt ilçesindeki tarihi yerleri gezmek üzere ilimizden ayrıldı.

25 Ağustos 2021