Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  ÇOCUKLAR YAŞAYAN ŞEHİR MÜZESİNDE ÇÖMLEK YAPTI ZUMBA GÖSTERİSİNE KATILDI

Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan Müze Akademi etkinlikleri kapsamında bir araya gelen çocuklar, çömlek ustasından çömlekçiliği öğrendi, hediye çömlek yaptı.

 

Geçtiğimiz hafta Yaşayan Şehir Müzesinde tişört boyama etkinliğine katılan ve zumba yapan çocuklar, bu hafta çömlekçi ustasından çömlek yapımını öğrenerek, çamura dokunma fırsatı buldu.

 

Yaptıkları çömleklerle fotoğraf çektiren çocuklar daha sonra müzik eşliğinde dans gösterileri yaptı.

 

ÇOCUKLAR YAŞAYAN ŞEHİR MÜZESİNDE ÇOK MUTLU

 

Bilecik Belediyesi Turizm Koordinatörü Mesut Ünver ise yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldıkları müze akademi etkinliklerine kaldıkları yerden başladıklarını belirterek, şunları söyledi:

 

‘’Geçtiğimiz hafta itibariyle çocuklarımızı tekrar etkinliklerimizle buluşturmaya başladık. Tişört boyayan çocuklar daha sonra zumba dansı yaptı. Bu hafta ise Pazaryeri ilçesi Kınık Köyü sakinlerinden çömlekçi ustası Yusuf Menteş’i çocuklarla buluşturduk. Çömlekçilik hakkında merak ettiklerine cevap bulan çocuklar, çamura dokunma fırsatı buldu. Önümüzdeki haftalarda da çocuklarımızı güzel etkinliklerle buluşturmaya devam edeceğiz.’’ ifadelerini kullandı.

 

Aileler ve çocuklar da düzenlenen aktivitelerle çok eğlendiklerini belirterek, Belediye Başkanı Semih Şahin ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

 

ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK

 

Çocuklar, Yaşayan Şehir Müzesi’nde önümüzdeki haftalarda da birbirinden renkli ve güzel etkinliklerle buluşmaya devam edecek.

 

Programa göre çocuklar, 18 Eylül Cumartesi günü saat: 11:00 ile 16:00 saatleri arasında hat sanatı etkinliğine, yine aynı gün saat 15:00 ile 15:45 ve 16:00 ile 16:45 saatleri arasında ebru sanatı etkinliğine katılabilirler.

 

19 Eylül Pazar günü ise 16:00 ile 17:10 saatleri arasında çocuk zumbası etkinliği gerçekleştirilecek olup bütün çocuklar davetlidir.

 

Müze Akademi etkinlikleri, 25 ve 26 Eylül tarihlerinde çim adam yapımı ve müzede müzik etkinliğine katılabileceklerdir.

13 Eylül 2021