Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİ KIŞA HAZIR

Bilecik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bilecik’te kar nedeniyle yolların açık tutulması ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için hazırlıklarını tamamladı.

 

Yaklaşan kışla birlikte Bilecik Belediyesi ekipleri; 3 kamyon, 3 kepçe, 1 greyder, 1 kar küreme aracı, 1 traktör, 2 solüsyon aracı, 100 ton tuz, 16 ton kar ve buz çözücü kimyasal ekipman ile karla mücadele tedbirlerini tamamladı. Karla mücadelede kullanılacak araçları Fen İşleri Müdürlüğü Atölye Amirliği’nde inceleyen Başkan Semih Şahin, Bileciklilerin kış şartlarından en düşük seviyede etkilenmeleri için teknik personel, donanım ve araç gibi tedbirleri aldıklarını belirtti. Başkan Semih Şahin, “Önümüz kış. Biz de daha kış bastırmadan kışla ilgili tedbirlerimizi alıyoruz. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. Burada gördüğünüz üzere araçlarımız hazır. Bunun yanında 100 ton tuzumuz ve 16 ton kimyasalımız hazır. En zorlu kış koşullarına hazır bir şekilde bekliyoruz. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için arkadaşlarımız da hazır. Umarım çok kötü bir kış olmaz.” ifadelerini kullandı.

 

Bilecik halkının zor durumda kalmaması için göreve hazır bir şekilde bekleyen Fen İşleri Müdürlüğü Karla Mücadele ekiplerini tebrik eden Başkan Semih Şahin incelemelerini sonlandırdı.

01 Aralık 2021