Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYELERİNİ TESLİM ETTİ!

Bilecik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi ailelere ve vatandaşlara yardım etmeye devam ediyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik Güzel Market, yakacak yardımı, kırtasiye ve kıyafet yardımı gibi birçok güzel uygulamayı sürdüren Bilecik Belediyesi, ihtiyaç sahibi dezavantajlı vatandaşlarımıza akülü tekerlekli sandalye dağıttı.

Dezavantajlı vatandaşlarımızın hayatlarında bir konfor sağlamak için önemli yer tutan akülü tekerlekli sandalyelerin fiyatları oldukça yüksek. Durum böyle olunca akülü tekerlekli sandalyelere ulaşmakta sıkıntı çeken ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için devreye Bilecik Belediyesi girdi. Başvuruları değerlendirilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın akülü tekerlekli sandalyeleri Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından evlerine kadar teslim edildi.

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

Bilecik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvuru yapan vatandaşların gerekli incelemeleri ve yardıma uygunluğu araştırılıyor. Herhangi bir suistimalin yaşanmaması adına yapılan araştırma ve uygunluk süreci tamamlandıktan sonra yardıma uygun bulunan vatandaşlar Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ziyaret ediliyor. Yardımlar, son düzenlemelerin ardından Bilecik Belediyesi tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara ulaştırılıyor.

BİLECİK BELEDİYESİ VE BAŞKAN SEMİH ŞAHİN’E TEŞEKKÜR!

Akülü elektrikli sandalyelerine kavuşan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı. Sandalyelerini teslim alır almaz kullanmaya başlayan ihtiyaç sahibi dezavantajlı vatandaşlar Bilecik Belediyesi ve Başkan Semih Şahin’e teşekkürlerini iletti.

28 Aralık 2021