Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİNDEN ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN ÖRNEK DAVRANIŞINA DESTEK!

Bilecik Belediyesi ve Şeyh Edebali Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen farkındalık çalışmasında öğrenciler ve vatandaşlar, Atatürk Ormanı’nda katı atık toplama, kuşlar ve yabani hayvanlar için yem bırakma, yürüyüş ve bisiklet turu yaptı.

Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık Fakültesi Sağlık Yönetimi bölümünde yürütülen Gönüllülük Çalışmaları dersine yönelik düzenlenen farkındalık, bilinçlendirme, sosyal sorumluluk ve gönüllülük değerlerini kapsayan doğa etkinliği Atatürk Ormanı’nda yapıldı. Düzenlenen etkinlikte öğrenciler Bilecik Belediyesi’ne ait araçlarla okuldan alınarak Atatürk Ormanı’na getirildi. Yürüyüş ile başlayan etkinlik; bisiklet sürüşü, katı atık toplama ile doğayı koruma temalı video ve fotoğraf çekimi ile devam etti. Etkinliğin sonunda soğuk kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan kuş ve yabani hayvanlara yem bırakıldı.

Etkinliğe katılan Bilecik Belediyesi Proje Geliştirme ve Eğitim Birimi personeli Hakan Yavuz; “Bugün Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Bilecik Belediyesi işbirliği ile Atatürk Ormanı’nda çevre temizliği, yabani hayvanlara yem bırakma, yürüyüş ve bisiklet turu gibi etkinliklerimiz var. Burada sosyal bir çalışma yapıyoruz. Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri ile gönüllülük ve farkındalık eğitimleri ve çalışmalarına başladık. Bu ilk adımımız. Hocamıza buradan teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullanarak sözü Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. İnci Erdoğan Tarakçı’ya bıraktı.

Çevreye karşı duyarlılık konusundaki hassasiyetleri için Bilecik Belediyesi’ne teşekkür eden Doç. Dr. İnci Erdoğan Tarakçı; “Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü öğrencilerimizle hem farkındalık yaratmak hem de gençlerimize bir örnek teşkil etmesi amacıyla böyle bir etkinlik düzenlemeyi düşündük. Bilecik Belediyesi ve Proje Geliştirme ve Eğitim Birimi’ne vermiş oldukları desteklerden dolayı çok teşekkür ederiz.” sözlerini kullandı.

03 Ocak 2022