Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ ALAN ÇOCUKLAR SERTİFİKALARINI ALDI

Bilecik Belediyesi tarafından ilkokul öğrencilerine yönelik verilen robotik kodlama eğitimlerini tamamlayan öğrenciler sertifikalarını, Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı’ndan aldılar.

Bilecik Belediyesi Bien Seramik Bilgi Evi Matematik Müzesinde gerçekleştirilen eğitimlere birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıftan olmak üzere 75 öğrenci katıldı.

Yaptıkları periskopları nasıl yaptıklarını anlatan öğrenciler, eğitimlerden çok güzel bilgiler aldıklarını ve devam etmesini istedi.

BAŞKAN YARDIMCISI SUBAŞI:

‘’ÇOCUKLARA VE EĞİTİME YÖNELİK DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK’’
 

Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, verilen eğitimler hakkında yaptığı değerlendirmede; ‘’Bilecik Belediyesi olarak çocuklarımızın her alanda gelişmesi ve en iyi şekilde yetişmesi için elimizden gelen çabayı sergiliyoruz. İki yıldan bu yana Matematik Müze’mizde çok iyi uygulamaları çocuklarla buluşturuyoruz. Bir yandan binlerce öğrenci burada matematiği dokunarak öğrenirken diğer yandan da birçok öğrenci de robotik kodlama eğitimleri almış oldu. Çocuklarımız için bu tür eğitimleri sürdüreceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Çocuklar da almış oldukları eğitimler dolayısıyla sevinçli olduklarını belirterek, Belediye Başkan Yardımcısı Subaşı ve Öğretmenleri Sevgi Akkoy’a teşekkür etti.

07 Nisan 2022