Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  HALK DOLMUŞU ÜCRETLERİNDE 1 LİRA İNDİRİM YAPILDI

 

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Halit Gölcan, M Plakalı Minibüsçüler Derneği Başkanı Tuncay Güler ile Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Selman Aydeniz, Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı ile yapılan görüşme sonrasında dolmuş ücretlerinde indirim kararı aldı.

DOLMUŞ ÜCRETLERİNDEKİ SON DURUM

Yapılan görüşmeler sonucunda tam ve öğrenci ücretlerinde son duruma göre şehir merkezinde tam kişi ücreti 6 TL’den 5 TL’ye, öğrenci ise 5 TL’den 4.5 TL’ye indirilirken uzun mesafe 8.5 TL’den  7.5 TL'ye, Aşağıköy, Küplü ve Başköy gibi yakın köyler ise 7.5 TL’den  6.5 TL'ye indirildi.

BAŞKAN VEKİLİ SUBAŞI:

‘’ALDIĞIMIZ ORTAK KARARLA İNDİRİM YAPILDI’’

Gerçekleştirilen ziyaret hakkında bir değerlendirmede bulunan Başkan Vekili Subaşı, ‘’Çalışmalarımız kapsamında ilimizde ulaşım alanında hizmet veren oda ve derneklerin başkanları ile bir araya geldik. Dolmuşçu esnafımızın sorun ve önerilerini dinledik.  Ortak görüşmelerimizle şehir merkezi, mücavir mahalle ve köylerdeki ulaşım fiyatlarında bir liralık indirim kararı aldık. İndirim taleplerimizi kırmadıkları ve yerine getirdikleri için ilgili dernek ve oda temsilcilerine anlayışları dolayısıyla teşekkür ediyorum. Bilecik Belediyesi olarak bizler hem esnafımızı hem de vatandaşımızı korumaya devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

13 Nisan 2022