Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK’TE PEDALLARA BİSİKLETLİ ULAŞIMI ARTIRMAK VE TEMİZ ÇEVRE İÇİN BASILDI

Bilecik Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği işbirliğinde Ayva Çiçeği Bisiklet turu gerçekleştirildi.

Bisikletli ulaşımın artırılması ve doğanın korunmasına yönelik farkındalığın sağlanması amacıyla düzenlenen bisiklet turu kapsamında tarihi yerler gezildi.

BİSİKLETLE ŞEHİR TURU YAPILDI

Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte  bisikletliler, Cumhuriyet Meydanında bir araya geldikten sonra Yaşayan Şehir Müzesi, Tarihi Belediye Binası ve Şeyh Edebali Türbesi güzergahında şehir turu yaparak, tarihi yerler hakkında bilgi sahibi oldu.

Bisikletli kullanımın faydalarının anlatıldığı etkinlikte çocuklara bisiklet kullanırken uyulması gereken kurallar da anlatıldı.

‘’AMACIMIZ BİSİKLETLE GEZEREK İLİMİZİ TANITMAKTIR’’

Bilecik Belediyesi Bisiklet Antrenörü Hakan Yavuz, Bilecik Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği işbirliğinde bisiklet turu gerçekleştirdiklerini belirterek, ‘’Amacımız hem bisiklet kullanımını artırmak hem de ilimizin güzelliklerini ve tarihi yerlerini bisikletle gezerek anlatmak ve göstermektir. Aynı zamanda turistik alanların bisiklet ile de gezilebileceğini göstermektir. Bir diğer önemli hedefimiz de trafikte bisikletlilerin de olduğu bilincini oluşturmaktır’’ ifadelerini kullandı.

25 Nisan 2022