Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BELEDİYE BAŞKAN V. MELEK MIZRAK SUBAŞI: ‘’19 MAYIS 1919 TARİHİ CUMHURİYETİMİZİN TEMELİDİR’’

Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında ‘’19 Mayıs 1919 tarihi Cumhuriyetimizin temelidir’’ ifadesini kullandı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundaki ilk adım olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:
‘’Şüphesiz, Cumhuriyet tarihimizdeki en önemli kıvanç günleri ve tarihlerinden birisi 19 Mayıs 1919’dur. 19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu halkıyla birlikte kurtuluş mücadelesine giden yolun başı olmakla birlikte çok önemli kararların da alındığı bir tarihin adıdır. Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden izlerin barındığı 19 Mayıs 1919, aynı zamanda yedi düvele karşı verilmiş bir mücadelenin adıdır. Bizlere ve gelecek kuşaklara bir ulusun  kararlılığını ve bağımsızlığına olan düşkünlüğünü hatırlatan 19 Mayıs 1919’daki tarihi mirasa en iyi şekilde sahip çıkacağımızı, Kurtuluşun Şehri Bilecik’ten haykırıyoruz. Bu hedef ve idealler doğrultusunda şehrimiz, halkımız ve ülkemiz için güzel hizmetleri gerçekleştirmeye, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah ve mücadele arkadaşlarının bıraktığı emaneti en iyi şekilde korumaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle bizlere Cumhuriyet’i emanet eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah ve mücadele arkadaşlarını bir kez daha saygı ve minnetle anıyor. Milletimizin bu anlamlı gününü tekrar kutluyorum’’ ifadelerini kullandı.

18 Mayıs 2022