Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  KADIN ELİNDEN BİLECİK LEZZETLERİNİN SUNULACAĞI ‘’MUTFAK’’ AÇILDI

KADIN ELİNDEN BİLECİK LEZZETLERİNİN SUNULACAĞI ‘’MUTFAK’’ AÇILDI
Bilecik Belediyesi tarafından kapsamlı düzenleme ve yenileme çalışmaları sonrasında hazırlanan ve kısa adıyla ‘’Mutfak’’ olarak isimlendirilen Bilecik Kadın Kooperatifi Gastronomi Atölyesi ve Mutfağı açıldı.
Açılış programına; Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, İyi Parti İl Başkanı Hakan Sakarya, siyasi partilerin merkez ilçe başkanları, belediye başkan yardımcıları Ahmet Gürses, Hüseyin Yıldız, il genel ve belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
BELEDİYE BAŞKAN V. SUBAŞI:
‘’MUTFAĞIMIZDA BİLECİK’E ÖZGÜ LEZZETLER KADIN ELİYLE SUNULACAK’’
Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, açılışta yaptığı konuşmada, ‘’Mutfağımızda Bilecik’e özgü lezzetler kadın eliyle sunulacak’’ ifadelerini kullanarak, şunları söyledi:
‘’Özellikle değerli kadınlarımıza hoş geldiniz diyerek pozitif bir ayrımcılık yapmak istiyorum. Bugün hepimiz için özel bir gün. Çok uzun bir süredir bugünü bekliyorduk. Önce kooperatif ile başladık. Orada el emeği göz nuru güzel eserler ortaya çıktı. Burada ciddi bir emek verildi. Ardından bu mutfağın açılması için çok çaba ortaya koydular. Her yönüyle kadın elinin değeceği bu mutfağımızda üretilen tüm ürünler halkımızla buluşacak. Buranın açılışını çok önemsiyorum. Çünkü burası kadınlarımızın her yerde nasıl güzel durduğunun bir göstergesi olacak. Kadınlar burada istihdam olunacak. Üretimler devam edecek. Mutfağımızdaki ürünler çok lezzetli. Her birisi Bilecik’e özgü tatlar barındırıyor. Ben bu güzel tesisin tekrar hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum’’ ifadelerini kullandı.
Bilecik Kadın Kooperatifi Başkanı Yasemin Aydın açılışta yaptığı konuşmada, kadınlar olarak çok mutlu olduklarını belirterek, Bilecik Kadın Kooperatifi Gastronomi Atölyesi ve Mutfağı’nın düzenlenmesinde ve açılmasında emeği olan Başkan V. Melek Mızrak Subaşı’na teşekkür etti. 
Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından Mutfak’ın açılışı yapıldı. Başkan V. Subaşı ve beraberindekiler daha sonra vatandaşlarla sohbet ederek, hatıra fotoğrafları çektirdi.

25 Mayıs 2022