Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  MINİK PARMAKLARIN SESİ VE GELECEĞİN PİYANİSTLERİ PİYANO RESİTALİ

Bilecik Belediyesi Sanat Akademisi kursları kapsamında piyano eğitimi alan 30 öğrenci hünerlerini sergiledi.
Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen programa Vali Kemal Kızılkaya, Milletvekili Selim Yağcı, Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Kazıcı, daire amirleri, öğrenci ve aileleri katıldı.


Bilecik Belediyesi Müzik Eğitmeni Saltanat Sadvokassova tarafından verilen piyano kursuna katılan minik öğrenciler, izleyicilerden büyük beğeni alırken, piyano resitali sonrası öğrencilere piyanist rozetleri ve sertifikaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
BAŞKAN YARDIMCISI VEDAT KAZICI:

"ÖĞRENCİLERİ KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİYLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Etkinlikte konuşan Başkan Yardımcısı Vedat Kazıcı, Bilecik Belediyesi olarak çocukları kültür ve sanat aktiviteleri ile buluşturmaya devam edeceklerini belirterek şunları söyledi: 
"Öncelikle çocuklarını bize emanet eden ailelerimize çok teşekkür ediyorum. Bilecik Belediyesi olarak çocuklarımıza yönelik güzel çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. İnşallah bu kurslardaki çocuklarımızın sayısını arttıracağız. Bütün eğitmenlere, ailelerimize ve çocuklara çok teşekkür ediyorum.  Ayrıca bir program için şehir dışında olan  Belediye Başkan Vekilimiz Melek Mızrak Subaşı'nın da selamlarını sizlere iletiyorum" dedi.
Milletvekili Selim Yağcı  ise çocukların piyano resitalini büyük bir keyifle dinlediklerini belirterek eğitimde emeği geçen kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür etti. 
Vali Kemal Kızılkaya ise "Ben bütün çocuklarımızın bahtlarının açık olmasını temenni ediyorum. Çaldıkları güzel melodiler gibi hayatlarında da güzelliklerle karşılaşmalarını diliyorum. Bu anlamlı çalışmada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Kızılkaya, Milletvekili Selim Yağcı ve Başkan Yardımcısı Vedat Kazıcı, öğrencilere sertifika ve piyanist rozetlerini takdim ederek fotoğraf çektirdi.
Programda ayrıca Belediye Başkan Yardımcısı Kazıcı ve eğitimlere destek veren Bilecik Özel Sınav Koleji Kurucu Müdürü Ahmet Kolağası, Eğitmen Saltanat Sadvokassova'ya çiçek takdim ederken öğrenci aileleri de Eğitmen Sadvokassova adına Tema Vakfı'na 30 adet ağaç fidanı bağışında bulundu.

31 Mayıs 2022