Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  ÇOCUKLAR TARİH ŞERİDİNDE EBRU VE HAT SANATI YAPTI

Bilecik’te çocuklar, Bilecik Belediyesi Müze Akademi etkinlikleri kapsamında ebru ve hat sanatında bir araya geldiler.
Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi’nde buluşan çocuklar önce ebru sanatı yaptılar daha sonra hat sanatı ile tanıştılar.
Etkinliklere büyük bir keyifle katılan çocuklara yaptıkları ebru sanatı görselleri ile isimlerinin yazıldığı hat sanatı sayfaları hediye edildi.
Etkinlikler hakkında bilgi veren Bilecik Belediyesi Turizm Koordinatörü Mesut Ünver, daha önce Yaşayan Şehir Müzesi’nde gerçekleştirdikleri etkinlikleri bu kez Tarih Şeridi’nde yaptıklarını belirterek, ‘’Bu kez çocuklar hem tarihimden bir şeyler öğrensin hem de Bilecik’in diğer tarihi alanlarını öğrensin diye Osmanlı Padişahları Tarih Şeridinde bir araya geldik. Çocuklar burada ilk önce ebru sanatından çalışmalar yaptılar daha sonra isimlerinin yazıldığı hat sanatı etkinliğine katıldılar. Her zaman belirttiğimiz gibi bu tür etkinlikler amacımız, şehrini ve kültürünü tanıyan ve bu bilince sahip çocuklar yetiştirmektir. Müze Akademi etkinliklerinin bu yıl 3. Senesi. Çocuklarla birlikte daha nice seneler güzel programlarda buluşmayı istiyoruz’’ ifadelerini kullandı.
Etkinliğe katılan çocuklar da hem tarih şeridini gördükleri için hem de etkinliklere katılma imkanı buldukları için çok mutlu oldukları söylediler.
Ebru ve hat sanatı etkinlikleri, çocukların kendi elleriyle yaptıkları çalışmalarla hatıra fotoğrafları çektirmesiyle son buldu.

31 Mayıs 2022