Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
   ÇOCUKLAR YAŞAYAN ŞEHİR MÜZESİNDE ARKEOLOJİK KAZI ETKİNLİĞİ YAPTI

Bilecikli çocuklar, Bilecik Belediyesi Müze Akademi etkinlikleri kapsamında arkeolojik kazı etkinliği gerçekleştirdi.
Yaşayan Şehir Müzesi’nde düzenlenen etkinlikte çocuklar, toprak altına konulmuş kiremit, vazo, tabak ve eski paraları bulmaya çalıştı.
Şeyh Edebali Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erkan Fidan’ın d katıldığı etkinlikte çocuklar bulduğu kalıntılarla hatıra fotoğrafları çektirdi.
Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı da etkinliğe katılarak, çocukların heyecanını ve sevincini paylaştı, etkinlik sonunda çocuklara şeker dağıttı.
BAŞKAN V. SUBAŞI:
‘’AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZI HER ALANDA BİLİNÇLENDİRMEKTİR’’
Bilecik Belediyesi Müze Akademi etkinlikleri kapsamında güzel projelerin çocukların beğenisine sunulduğunu hatırlatan Başkan V. Subaşı, ‘’Müze akademi etkinlikleri kapsamında müze bahçemizde arkeolojik kazı etkinliği yapıyoruz. Arkeolojik kazı etkinliği bizler için çok önemli. Çünkü sizler de biliyorsunuz ki Bahçelievler Mahallemizdeki yerleşkede yapılan kazı ile yaklaşık 9 bin yıl öncesine gittik. Bizler de bu düşünceden yola çıkarak böyle bir etkinlik yaptık ve çocuklarımızın daha bilinçli bir şekilde büyümeleri ve nerede yaşadıklarını bilmesini sağlamayı amaçladık. Çok güzel bir ilgi oldu. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek.’’ Şeklinde konuştu. 
Çocuklar ve aileleri de Müze Akademi etkinliklerini iple çektiklerini ve büyük bir keyifle takip ettiklerini kaydetti.

06 Haziran 2022