Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BAŞKAN V. MELEK MIZRAK SUBAŞI: ‘’TOPLANAN LAVANTA ÇİÇEKLERİNİ SABUN VE MUM YAPIMINDA KULLANILACAĞIZ’’

Bilecik Belediyesi tarafından orta refüjlerde ekilen lavanta çiçekleri, lavanta yağı, sabun ve mum üretimi için hasat edildi.
Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Başkan Yardımcısı Hüseyin Yıldız ve ilgili birim müdürleri, lavanta hasat çalışmasına katılarak ekilen lavanta çiçeklerini topladı.
Bilecik Belediyesi tarafından örnek ve güzel bir uygulamayı daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını kaydeden Başkan V. Subaşı, orta refüjleri süsledikleri gibi hasadı yapılan lavanta çiçekleriyle güzel ürünleri de ortaya çıkaracaklarını söyledi.
BAŞKAN V. SUBAŞI:
‘’ÖRNEK VE GÜZEL BİR UYGULAMAYI BAŞLATTIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ’’
Örnek ve güzel bir uygulamayı daha gerçekleştirdikleri için duyduğu mutluluğu ifade eden Başkan V. Subaşı, hasat edilen lavanta çiçeklerinin laboratuvar ortamında analizlerinin yapılacağını belirterek, ‘’Orta refüjlerimizde lavanta çiçeklerimiz için hasat vakti geldi. Bilecik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyelerimizle birlikte lavantalarımızın hasadını başlatmış olduk. Burada yetişen lavanta çiçekleri önce analizden geçecek. Ardından kooperatif üyesi kadınlarla birlikte lavanta çiçeklerinden mum ve sabun üretimini gerçekleştireceğiz. Böylece şehrimizdeki kadınlar için yeni bir istihdam ve ekonomi alanı açmış olacağız.’’ İfadelerini kullandı.

01 Ağustos 2022