Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİ’NİN DAĞITTIĞI FİDELERİN HASADI YAPILDI


İstanbul Büyükşehir Belediyesi sera alanlarında yetiştirilen ve Bilecik Belediyesi tarafından köylülere dağıtılan domates ve biber fidelerinin hasadı yapıldı.
Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, beraberinde Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukcu, Başkan Yardımcısı Hüseyin Yıldız ve birim müdürleri ile birlikte Yeniköy’deki tarlalarda hasat etkinliğine katıldı.
Köy kahvesinde köylülerle sohbet ederek, çay içen Başkan V. Subaşı daha sonra Muhtar Bahattin Kaygısız ve köylülerle birlikte yetişen domates ve biberleri topladı.

‘’AMACIMIZ ATA TOHUMU GELENEĞİNİ YAŞATMAK VE ÇİFTÇİYE KATKI SAĞLAMAKTIR’’

Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, hasat etkinliği hakkında yaptığı açıklamada, ‘’Yaklaşık iki ay önce İBB sera alanlarında yetişen fideleri köylerimizdeki çiftçilerimize dağıtmıştık. Şimdi ise köylülerimizle birlikte yetişen domates ve biberleri topladık. Gerçekten çok mutluluk verici bir durum. Belediye Başkanlığı olarak buradaki amacımız ata tohumu geleneğinin tekrar yaşatılmasında ön ayak olmak ve yetişen ata tohumlarından çiftçiye de dağıtmaktır. Bu anlamda güzel uygulamayı gerçekleştirmemizde katkıları olan İBB Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ve belediye yetkililerine çok teşekkür ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.
KÖYLÜLERDEN BAŞKAN V. SUBAŞI’NA TEŞEKKÜR

Köy Muhtarı Bahattin Kaygısız ve köylüler de gerçekleştirilen uygulamanın çok faydalı olduğunu ve ektikleri fidelerin büyük bir verimlilikle hasat edildiğini ifade etti.
Bilecik Belediyesi’nin ihtiyaç duyulan her alanda çiftçilerin ve köylülerin yanında yer almaya çalıştıklarını belirterek bu tür güzel uygulamalar olduğu sürece çiftçilerle paylaşım halinde olacaklarını belirtti.

09 Ağustos 2022