Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİ ÇAYIR TIRTILI İLE MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDİYOR

Bilecik Belediyesi tarafından il ve ilçelerdeki köylerde görülen ve ayçiçeği bitkisine büyük zararı olan çayır tırtılı ile mücadele çalışmaları devam ediyor.
Geçtiğimiz hafta Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı’nın, Beyce Köy’ünde başlatmış olduğu ilaçlama çalışmaları Pelitözü, Gülümbe ve çevre köylerde sürdürülüyor.
Binlerce dönüm alanı etkisi altına alan çayır tırtılı ile mücadelede İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne destek olarak Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de yer alarak, çiftçilere destek sağlanıyor.
ÇİFTÇİLERDEN BAŞKAN V. SUBAŞI’NA TEŞEKKÜR 
Pelitözü’nde yüzlerce dönüm ayçiçeği ekimi yaptığını ifade eden çiftçi Niyazi İçen, yapılan ilaçlama çalışmaları ve etkileri hakkında bilgi verdi.
Bilecik Belediyesi’nin destekleriyle tedbir amaçlı binlerce dönüm alanda ilaçlama çalışmaları yapıldığını belirten İçen, ‘’Bu görmüş olduğunuz arazileri bizler yirmi yıla yakındır ekip biçiyoruz. Şu anda önlem olarak ilaçlama yapıyoruz. Ancak ilaçlama yaptığımız bazı tarlalarda kelebekler, kurtlar oluşmuştu. Çayır kurdu dedikleri böcek istilası. Tarlalara büyük zararlar veriyor. Yaklaşık olarak yüzde 10’a yakın bir zarar veriyor. Onun için belediyeden yardım istedik. Sağ olsunlar onlar da hemen geliyorlar. Arılara da zarar vermemek adına akşamları ilaçlama yapılıyor. Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı ve çalışanlara teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

11 Ağustos 2022